АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.
При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2023.
Top.Mail.Ru


 Відстрочка від мобілізації для догляду за родичами


6-06-2023, 17:00 |

До контактного центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 телефонують громадяни з питаннями щодо відстрочки від мобілізації, зокрема для догляду за родичами літнього віку або з інвалідністю. Юристи проаналізували, які питання ставлять найчастіше, і підготували роз’яснення.

 

Чи можна отримати відстрочку від мобілізації, якщо доглядаєш за людиною похилого віку чи з інвалідністю?

Право на відстрочку мають опікуни людини з інвалідністю, визнаної судом недієздатною. А також ті, хто здійснює догляд за людиною, яка за висновком МСЕК або лікарської комісії потребує постійного догляду і нема інших близьких осіб, котрі можуть здійснювати такий догляд. (Стаття 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

У чому різниця між опікою та доглядом?

Опіка встановлюється над недієздатною людиною, яка має стійкі психічні розлади і не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, за рішенням суду.

Догляд встановлюється над людьми, які потребують стороннього догляду у зв’язку зі станом здоров’я чи інвалідністю, без звернення до суду за висновком МСЕК або лікарської комісії.

За ким можна здійснювати догляд?

Догляд можна здійснювати тільки за членами своєї сім’ї, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. (Частина 6 статті 13 ЗУ «Про соціальні послуги»).

Чи можна оформити догляд для отримання відстрочки від служби, якщо мати чи батько старші 80 років, але не мають інвалідності?

Можна оформити догляд за громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями. Для цього обов’язково отримати висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді. (Частина 6 статті 13 ЗУ «Про соціальні послуги»).

Якщо батьки, дружина або батьки дружини мають інвалідність І чи ІІ групи…

Люди, які мають дружину з інвалідністю, або батьків — своїх чи дружини — з інвалідністю І чи ІІ групи мають право на відстрочку без оформлення догляду або опіки. (Стаття 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

Чи може чоловік 18 — 60 років перетнути кордон, якщо здійснює догляд або опікується недієздатною людиною?

Такі чоловіки можуть перетинати державний кордон у супроводі тих осіб, над якими здійснюється догляд або встановлена опіка. (Постанова 57 КМУ «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України»).

Додаткові запитання можна поставити юристам системи безоплатної правової допомоги: за номером 0 800 213 103 (контактний центр системи БПД, дзвінки безкоштовні, юристи на зв’язку щодня); написати юристові у телеграм https://t.me/LegalAidUkraineBot або звернутися до найближчого бюро правової допомоги: https://bit.ly/bpd_buro.

Звісно, проконсультуватися можна не лише з питань мобілізації, а й щодо розв’язання інших життєвих питань у правовий спосіб.


Газета: Чорноморські новини
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.