АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.
При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Влітку мобілізація може посилитися: ким поповнять лави ЗСУ?


8-06-2023, 15:00 |

У зв’язку з підготовкою до контрнаступу української армії знадобиться більша кількість підготовленого особового складу. Тому було ухвалено рішення посилити мобілізацію. Тепер лави ЗСУ почнуть поповнювати громадянами віком 18-60 років, які раніше вважалися непридатними до військової служби.

 

Вручення повісток продовжиться. Особа, яка отримала повістку, буде зобов’язана з’явитися до територіального центру комплектування (колишній військкомат) для проходження медичної комісії.

Наразі не підлягають призову студенти денної форми навчання, власники «білого квитка», громадяни, які є опікунами та багатодітними батьками.

Кого можуть призвати влітку 2023

Насамперед призвати планується такі категорії громадян:

  • знятих з обліку за станом здоров’я;
  • чоловіків 28-60 років, придатних або обмежено придатних;
  • чоловіків 18-27 років, які приходять на контрактну службу або перебувають на військовому обліку.

Рішення про призов прийматимуть за підсумками проходження медичної комісії.

Наразі процес проходження медкомісії оптимізований – почала діяти єдина електронна довідка. В уряді вважають, що цей документ допоможе суттєво знизити кількість «ухилянтiв».

Нововведення полягає в тому, що тепер медпрацівники, які здійснюють огляд, мають доступ до всіх баз. Це означає, що громадяни, які раніше не мали серйозних захворювань, але потім пред’явили довідку про хворобу, перевірятимуться ретельніше і проходитимуть додаткові обстеження.

Мобілізація студентів: хто має право на відстрочку?

Студенти стаціонарів, як і раніше, мають право на облямівку. Якщо їх відраховують із ВНЗ, вони можуть бути призвані до лав ЗСУ. Також студентів можуть призвати у період, коли вони, наприклад, вже закінчили навчання на бакалавра, але до магістратури ще не надійшли.

Таким чином, у навчанні виникає перерва у кілька місяців, і вони можуть бути законно призвані на військову службу. Виїжджати за кордон студентам як і раніше заборонено.


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.