АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.
При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2023.
Top.Mail.Ru


 Будинок-птах на Великій Арнаутській: у чому його незвичність


24-09-2023, 19:00 |

На розі вулиць Великої Арнаутської, 99 та Преображенської, 84, знаходиться будівля, повз яку не можна пройти байдуже. Від решти будинків цієї частини вулиць воно відрізняється не лише кольором, а й незвичайною архітектурою. Завдяки своєму розташуванню, воно схоже на птаха, який розкинув крила і ось-ось злетить.

 

Ділянку, на якій було побудовано будинок, на початку 1900-х років придбав Іона-Абба Коріман, який займався продажем взуттєвого приладдя. У 1913 році новий власник звернувся до відомого одеського архітектора Арнольда Гольцвурма з пропозицією розробити проект чотириповерхового дохідного будинку.

Цей будинок став вершиною творчості архітектора — Гольцвурм побудував його в стилі північного модерну, з елементами фінського романтизму. Для того часу будинок виглядав дуже декоративно та значно відрізнявся від інших одеських будівель.

 У ліпних прикрасах фасаду архітектор використовував плавні лінії, містичні маски, а також рослинні мотиви, переважно листя лавра. Будинок вінчають кілька невеликих веж-фронтонів.

Бічні крила будівлі виходять як на Преображенську, так і на Велику Арнаутську вулиці. У кожному крилі є під’їзд — один знаходиться по фасаду будівлі, а інший з боку двору. На сходах встановлені унікальні для Одеси бильця — більше ніде у місті такі не трапляються. Деякі вікна з боку Преображенської помітно більшого розміру, оскільки там знаходилися «розкішні 4-6-кімнатні квартири» для заможних мешканців.

Перший поверх будинку Корімана призначався під магазини, причому торгові приміщення знаходилися як з боку вулиці, так і у дворі, що робить будинок схожим на пасаж. Зручним було й те, що в будівлі розташовувалися величезні підвали, які також здавали в оренду.

Раніше обидва фасади будівлі були сірого кольору, але після реконструкції їх перефарбували в рожевий.

Будинок є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення.


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.