АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.
При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Музичний олімп назвав переможців


15-06-2024, 19:00 |

Завершився V Міжнародний конкурс Odesa Music Olymp-2024, частиною якого був VІІ Всеукраїнський музично-теоретичний конкурс.

 Катерина Каличак (Львів, Україна)

Трохи цифр. Перший «воєнний» Музичний олімп зібрав 78 конкурсантів, а цьогоріч змагався вже 321 учасник віком від 6 до 30 років. Формат онлайн-конкурсу дозволив залучити представників 39 українських міст і селищ, а також Вірменії, Польщі, Литви, Франції, Німеччини, Великої Британії, Іспанії, Хорватії, Румунії, США та Китаю (включно з вимушеними переселенцями з України).

Гран-прі здобули мешканці Дніпра — акордеоніст Ельдар Єфіменко та віолончелістка Лілія Заїчко, перші премії отримали Марк Сєров (кнопковий акордеон), Надія Миколайчук (номінація «вокал»), Софія Фатєєва і Каріна Дришлюк (флейтовий дует).

Студентський хор Одеської національної музичної академії імені Антоніни Нежданової під орудою Галини Шпак — теж Гран-прі. Серед володарів першої премії — десятирічний скрипаль Яків Марченко з Ірпеня, талановита піаністка Еріка Ніколь Голмстром із Миколаєва, десятирічна піаністка Світлана Варданян з Єревана, одеситки Жасмін Подружина (номінація «фортепіано») та саксофоністка Євгенія Ковтун, флейтистка зі Львова Катерина Каличак, ансамбль ударних інструментів InRytmo з Житомира, кияни — віолончеліст Роман Аксіоненко і саксофоніст Марк Таєцький. Отримали другу премію брат та сестра з Одеси, піаністи Руслан та Єва Авдюгіни, учні музичного ліцею імені Столярського.

Єва Авдюгіна (Одеса, Україна)
Єва Авдюгіна (Одеса, Україна)

Гран-прі конкурсу здобув саксофоніст із Києва Іван Лисковець. В номінації «вокал» — сім перших (серед них дев’ятирічний Євген Потапкін із Краматорська і десятирічний одесит Давид Бутко), дев’ять других і сім третіх премій. Представники французького міста Марсель стали володарями других і третіх премій у номінації «народні інструменти» — Александра Оганян, Ліза Дердерян, Лоріна Біргін, Кіран Арно. Всі вони грають на вірменському народному інструменті каноні. Маленькі брати Арам та Арташ Хачатрян із вірменського Раздана (друге місце) грають на сантурі — народному інструменті, що нагадує наші українські цимбали. А є й переможці з теоретичних дисциплін.

— На мій погляд, 15 юних композиторів — зовсім немало в нинішній час, — каже голова журі Леся Олійник. — Лідерами з-поміж молодих композиторів стали Данило Матвієнко та Марія Берестова — представники Одеської національної музичної академії, вихованці класу Кармелли Цепколенко. І вже справжнє «ноу-хау» від одеського конкурсу — номінація «сольфеджіо», з якої, власне, і розпочалась біографія Odesa Musiс Olymp. Цьогоріч юні музиканти вже всьоме змагалися в знаннях із теорії музики, слухового аналізу, в написанні ритмічного та мелодичного диктантів.
Світлана Варданян (Єреван, Вірменія)
Світлана Варданян (Єреван, Вірменія)

Нагадаємо, що Odesa Musiс Olymp придумала та очолила музикознавець Асмік Хачатрян. До складу журі вона залучила піаністку Ольгу Ліфоренко, скрипальку Мирославу Которович, композиторку Кармеллу Цепколенко. В номінації «Народні інструменти» головує професор Артем Ніжнік (Ізраїль), «Духові» — професор Литовської академії музики і танцю Робертас Бейнаріс, «Ансамблі, хори, оркестри» — концертмейстер оркестру опери Валенсії, професор Королівського коледжу музики в Лондоні Андрій Війтович, «Вокал» — солістка Одеського національного академічного театру опери та балету Тетяна Спаська, «Сольфеджіо» — заступниця директора Одеського музичного ліцею імені Петра Столярського Олена Кучма.

З жовтня 2024 року до лютого 2025-го проходитимуть гала-концерти переможців на Великій сцені Одеської філармонії імені Давида Ойстраха. У лютому, нагадаємо, за традицією виступатимуть володарі Гран-прі з камерним оркестром філармонії під орудою маестро Ігоря Шаврука. Хай весь світ дивується, що навіть війна не відміняє музичні конкурси в Україні.

Яків Марченко (Ірпінь/Київ, Україна)
Яків Марченко (Ірпінь/Київ, Україна)
Марія Гудима. Фото надано організаторами конкурсу

Газета: Вечерняя Одесса
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.