АВТОРСЬКА КОЛОНКА

 
 

АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.
При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2022.
Top.Mail.Ru


 КОНСТИТУЦІЮ НЕ ЧИТАЛИ, АЛЕ ВИМАГАЄМО ЗМІН


11-07-2021, 15:00 |

Менше половини громадян (43,4%) читали Конституцію України або окремі її положення, а змін до Основного Закону вимагають 65%. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року.

Відповідаючи на запитання «Чи читали ви Конституцію України?», 9,6% опитаних зазначили, що уважно її читали та добре знають. Третина респондентів (33,8%) сказала, що читала її окремі положення, і майже стільки ж (34,4%), що колись читала, але зараз не пам’ятає. Кожен п’ятий (20,3%) зізнався, що взагалі не читав Конституції України. 1,9% не змогли відповісти на запитання.

Порівняно з минулорічним опитуванням, кількість респондентів, які читали Конституцію або окремі її положення, значно скоротилася — 43,4%, проти 57,3% у червні 2020-го. Відпо-відно, на 13,8% побільшало тих, хто не читав Конституцію взагалі або не пам’ятає її.

Незважаючи на те, що Конституцію або її окремі положення знає менше половини опитаних, переважна більшість (68,6%) вважає, що всі українці повинні знати Основний Закон: 20,8% відповіли «обов’язково повинні», 47,8% — «швидше повинні». Натомість, 15,9% вважають, що «швидше не повинні», а 10,2% — «зовсім не повинні». 5,2% респондентів не визначилися з відповіддю.

Більш ніж на половину, порівняно з торішнім опитуванням, скоротилася кількість тих респондентів, які вважають, що знання Конституції є обов’язковим — із 48% у 2020-у до 20,8% цьогоріч. Водночас значно збільшилася кількість опитаних, які переконані, що українці швидше або зовсім не повинні знати Основний Закон країни — із 6,6% до 26,1%.

На запитання «Чи стикалися ви із ситуацією, коли незнання положень Конституції спричинило для вас певні труднощі чи проблеми?» 13,7% респондентів відповіли ствердно, 34,9% — «можливо, не впевнені», а 44,4% — що не стикалися з такою ситуацією. 7% опитаних не змогли відповісти на це запитання.

Порівняно з минулим роком, на 7,2% зменшилася кількість тих, хто не мав проблем через незнання Конституції. Кількість тих, у кого такі проблеми були, змінилася в межах похибки дослідження.

Щодо змін до Основного Закону країни, то 65% українців вважають, що Конституцію потрібно змінювати. З них 38,2% відповіли, що потрібно зменшити кількість депутатів, 27,6% — заборонити продаж землі (у тому числі «розпайованої»), 19,8% — змінити територіальний устрій (об’єднати області тощо), 17,3% — закріпити можливість вільного розпорядження (в тому числі і продажу) сільськогосподарською землею, 15,4% — запровадити двопалатний парламент, 15,3% — збільшити повноваження президента, 15,3% — закріпити «особливий статус» ОРДЛО, 7% — розширити повноваження парламенту. Про те, що не потрібно змінювати Конституцію, сказали 17,2% опитаних. Майже стільки ж — 17,8% — не визначилися з відповіддю.

Дослідження проводилося компанією «Active Group» 29—30 травня методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем). Географія: вся територія України за винятком окупованих регіонів. Загалом опитано 1200 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном і типом населеного пункту (місто/село). Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,9%.

Андрій ЄРЕМЕНКО

Джерело: https://activegroup. com.ua.


 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.