АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.
При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 В Одесі можуть обриватися дроти: як правильно поводитися, опинившись поряд?


29-03-2023, 11:00 |

28 березня на Одесу обрушилася негода. Навіть штормове попередження оголосили. У мерії, як завжди, попереджають: утримайтеся від поїздок містом, обережно пересувайтеся під деревами та лініями електропередачі… А ось журналіст із Херсона Валерій Боянжу підготував для одеситів свій «лайфхак», точніше, корисну пораду. Який сьогодні, як ніколи, “в тему”.

 

Не буду вживати слівце «лайфхак», що увійшло зараз у моду, а просто скажу, що хочу дати читачам надзвичайно корисну пораду (саме так і перекладається life hack з англійської). Отже, поговоримо про… погоду. Вона в Одесі, судячи з чергового штормового попередження, обіцяє «жесть» – вітер великої сили. І, відповідно, нам нагадують: будьте обережними, можливий обрив проводів! Зрозуміло, що йдеться про проводи повітряних ЛЕП – ліній електропередач. Проводи ці, вже вибачте за «масло масляное», проводять струм високої напруги – зазвичай від 6000 Вольт і вище. Смертельно небезпечні при торканні ці дроти для людини! У разі обриву дроту, на підстанції ПОВИННА спрацьовувати автоматика і відключати (знеструмлювати) провід, що лежить на землі. Тут ключове слово «повинна», але автоматика – чого гріха таїти? – iноді підводить. Пам’ятаєте, ще Володимир Висоцький співав: «Что, реле там с ячейкой шалят?» І тоді провід, що лежить на землі, стає потенційним убивцею. Причому навіть якщо не наступити на нього, а лише проходити недалеко. Тому що починає діяти такий фактор, як РОЗІЛЬНІСТЬ ПОТЕНЦІАЛІВ МІЖ НОГАМИ. Акцентую – між ногами людини. Всі ми не раз бачили, піднявши погляд у небо, як на проводах високовольтної ЛЕП спокійнісінько сидять ластівки та всякі інші пташки-синички і в вус не дмуть. Їм-то що, у них крок – всього нічого. А людина біля дроту, що лежить на землі, під напругою крокувати – «не моги»! Спрощено кажучи, напруга від дроту й надалі розтікається, зменшуючись потроху. Тут таке, через людський майже метровий крок вже інше. Ось ця різниця між «таким» і «вже іншим» і є вбивчою. Це і є різниця потенціалів між ногами.

Ось лише два з багатьох трагічних випадків. 5 червня 2014 року на Дніпропетровщині обірваний провід ЛЕП, що залишився під напругою, вбив 18-річного хлопця. 13 жовтня 2016 року багато ЗМІ повідомили, що на Одесу обрушився шторм, дерева, що впали, вбили 2 людей. І обірвавши дроти ЛЕП – ще одного, 11-річного хлопчика, що підійшов до смертельно небезпечного дроту.

Так от, якщо раптом, йдучи «на автоматі» вулицею, ви помічаєте, що знаходитесь поблизу проводу, що лежить на землі, який звисає з опори ЛЕП, то ось вам добра порада: СКАЧІТЬ ЗВІДТИ НА ОДНІЙ НОЗІ! От і не буде жодної різниці потенціалів. І плюньте слиною на те, що хтось, дивлячись на вас збоку, вирішить, що ви «рушили мізками». До речі, відстрибуванню на одній нозі є чудова альтернатива – ще екстравагантніший, але не менш надійний спосіб порятунку життя. Від небезпечного місця можна відкотитися позі ембріона, тобто. підібгавши ноги і не розсовуючи ні їх, ні руки.

Насамкінець скажу, що вищевикладене – не плід хворої уяви, цьому нас навчали в Одеському електротехнічному інституті зв’язку. Ну і, звичайно, побажаю читачам, щоби ці знання не знадобилися їм на практиці.


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.