При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru

Аргентина! Мессі!

24-12-2022, 15:00 |

У Катарі завершено чемпіонат світу з футболу.Кубок світу знайшов господаряЗізнаюся, зі збільшенням числа команд-учасниць фінальної частини чемпіонатів світу інтерес до цієї, поряд з Олімпіадами, найзначнішої спортивної події планети почав поступово згасати.Не те, щоб футбол став нецікавим (хоча зі збільшенням швидкостей думки в діях гравців, справді, стало менше), але очікування, як правило, не виправдовувалися.Свята очікування свята (як одного разу висловився Фазіль Іскандер) виявилося замало.Навіть почав помічати за собою: вимушена перепустка якихось важливих матчів уже не так засмучувала, як раніше.

Турнір у Катарі, навпаки, перевершив усі мої очікування.Скандальний у своєму зародку, що почався пізно восени і завершений взимку, що проводиться в країні, де середня температура повітря дорівнює 35 градусів за Цельсієм, він, на мій погляд, виявився найкращим за останні п'ятдесят років.Непередбачуваний, спроможний на сюрпризи, чемпіонат виявив у підсумку найвищу справедливість, адже у фіналі зустрілися дві, справді, найкращі команди світу.

Півфінали завершилися закономірно, і в матчі за 3 місце зійшлися Хорватія і Марокко.Навколо дуелі за «бронзу» вже не перший рік триває дебати.Багато фахівців вважають, що цей поєдинок у принципі не потрібний.Головний аргумент: команди, які не пробилися у фінал, морально вихолощені та не здатні показувати змістовну гру.Невипадково у низці видів спорту (боксі, боротьбі, наприклад) на третій щабель п'єдесталу пошани сходять по двоє суперників.Та й у футболі на чемпіонаті Європи медалями нагороджуються обидві команди.Виходить, без матчу за «бронзу» справді можна обійтися?Воно, звичайно, можна, але згадаємо поєдинок між хорватами та марокканцями — скільки б ми втратили, не побачивши цього протистояння!Відкрита гра з безліччю гольових моментів, блискучі дії воротарів і, як вершина футбольного мистецтва, естетські м'ячі, забиті Гвардіолом та Оршичем.Ні, нехай матч за 3 місце залишається.Але й позбавляти четверту команду нагороди, на мою думку, несправедливо.Адже був в історії чемпіонатів світу приклад, коли 1966 року в Англії медалями нагородили весь квартет найкращих.Господарям, які перемогли у фіналі німців, вручили золоті медалі, їхнім суперникам — позолочені, португальцям, які посіли 3-тє місце, — срібні, а збірній СРСР, яка стала четвертою, — бронзові.Тодішній головний тренер збірної СРСР Микола Морозов втішав своїх підопічних: такий результат вітчизняний футбол повторить не раніше, ніж за 50 років.І мав рацію, але зараз не про це.

Фінал вийшов захоплюючим.Після першого тайму, що завершився з рахунком 2:0 на користь аргентинців, у якому французи за 45 з лишком хвилин не зуміли завдати жодного удару у бік воріт, здавалося, що результат поєдинку вирішено наперед.Все з ніг на голову перевернув пенальті на 80-й хвилині.Неймовірний Мбаппе за хвилину зрівняв рахунок, і аргентинцям довелося починати все спочатку.І знову вони оволоділи перевагою, і знову вийшли вперед.Перемога?Ні, лікоть Монтьєля призвів до ще одного пенальті – 3:3.Мало того, за кілька хвилин до фінального свистка Франція могла схилити шальки терезів на свою користь, коли Коло Муані «розстрілював» голкіпера Еміліано Мартінеса впритул.Тож воротаря теж слід вважати одним із головних творців перемоги латиноамериканців.Але був у складі переможців футболіст, якого підходити зі стандартними критеріями неможливо, — чарівник, чарівник.

Будь-яких сумнівів бути не могло: примою турніру буде визнано саме його, Ліонель Мессі.Аргентинський капітан не просто побив купу рекордів (наприклад, став першим в історії ЧС, що забивав на груповому етапі, в 1/8, 1/4, півфіналі та фіналі), він не тільки виглядав наймайстернішим на полі, він був душею команди.

За своє довге вболівальницьке життя мені пощастило спостерігати за діями багатьох великих гравців: Йохана Кройфа та Франца Беккенбауера, Боббі Чарльтона та Ейсебіо, Джавані Рівери та Зінедіна Зідана, Рууда Гулліта та Роберта Баджо, Роналдо та Кріштіану Роналду…Марадона, Мессі.

Найкращим бомбардиром став Кіліан Мбаппе, який забив 8 м'ячів.ТОП-воротарем визнано Еміліано Мартінеса.Звання найкращого молодого гравця присуджено Енцо Фернандесу.

Українських шанувальників футболу може тішити той факт, що у складі збірної Аргентини чемпіоном світу став Алехандро Гомес, який у сезоні 2013/2014 захищав кольори харківського «Металіста».Хавбек на турнірі зіграв 109 хвилин: 59 у матчі із Саудівською Аравією (1:2) на груповому етапі та 50 у зустрічі 1/8 фіналу проти Австралії (2:1).Це перший випадок в історії коли екс-гравець УПЛ виграв мундіаль.Насамкінець ще два факти на користь чемпіонату в Катарі, що закінчився.Він виявився найрезультативнішим в історії футболу.На цьому ЧС було забито 172 голи.Таким чином, рекорд мундіалів 1998 року у Франції та 2014 року у Бразилії побито.Тоді команди вражали ворота 171 раз.

І, нарешті, дохід ФІФА від проведення чемпіонату світу в Катарі склав $10,5 млрд., що на $1 млрд. більше від доходу, отриманого від турніру 2018 року.

Тож питання про доцільність проведення турніру в Катарі, на мою скромну думку, вичерпано.Як і суперечка про найкращого футболіста сучасності.