АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.
При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 "Нічого не доводить": ТЦК можуть не визнавати оновлення даних у "Резерв+", — експерт


30-05-2024, 17:00 |

Закон України передбачає, що військовозобов'язані можуть оновити свої військово-облікові дані через електронний кабінет, однак там нічого не сказано про мобільний додаток "Резерв+". Відповідно, з юридичної точки зору оновлення даних у "Резерв+" не має сили. Про це сказав юрист та експерт із кібербезпеки Костянтин Корсун в інтерв'ю Radio NV від 30 травня.

 

Як зазначає Костянтин Корсун, у законі не йдеться про те, що "Резерв+" є електронним кабінетом. Крім того, факт оновлення даних через "Резерв+" поки що не можна довести, оскільки жодних документальних свідчень цьому немає. Що стосується генерування QR-коду, який веде на електронний військово-обліковий документ, що підтверджує його, цю функцію запустять тільки після 18 червня.

"З точки зору закону, цей додаток такий самий, як якщо ви пройшли тест "Який ти фрукт"? Чисто формально-юридично",

— вважає Костянтин Корсун.

Зважаючи на це, експерт дійшов висновку, що оновлення даних у "Резерв+" не створює юридичних наслідків. Він підкреслив, що немає жодних гарантій, що дані коректно були внесені, коректно збереглися і їх випадково не видалили. Також немає гарантій, що у співробітника ТЦК вони будуть коректно відображатися і він отримає до них доступ.

"Тим людям, які зараз усе це заповнюють: це ні від чого не страхує, нічого не доводить і юридичних наслідків ніяких не створює. Ви так задоволені, оновили все через додаток, йдете вулицею, вас зупиняє патруль ТЦК і каже: "А в нас у базі немає нічого про вас. Сідайте в бус, будь ласка, поїхали в ТЦК, на медкомісію"",

— зазначив експерт.

За словами Костянтина Корсуна, щоб "Резерв+" набув юридичної чинності, потрібно або прямо вказати в законодавстві, що цей застосунок є електронним кабінетом, або згадати сервіс, як один з інструментів для оновлення даних. При цьому поняття електронний кабінет значно ширше, ніж просто застосунок.

"Електронний кабінет — це як автомобіль, а застосунок — це як дверцята цього автомобіля, і не обов'язково водійські. У цьому випадку застосунок "Резерв+" виконує одне просте завдання — авторизує",

— пояснив експерт.

Нагадаємо, адвокат Олег Леонтьєв в інтерв'ю від 20 травня заявив, що застосунок "Резерв+" не є електронним кабінетом військовозобов'язаного фактично та юридично, тому що у сервісу недостатньо функцій і він не пройшов належних тестувань.

При цьому, згідно із заявою Міноборони від 23 травня, оновивши дані через додаток "Резерв+" військовозобов'язаний виконує відповідну вимогу закону. В оборонному відомстві зазначили, що сервіс запущено в тестовому режимі, тому в його роботі можуть виникати помилки, які розробники намагаються швидко виправляти.

Джерело


Газета: Слово
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.