Як повідомляє Euronews Romania, цим проєктом планується розширити існуючу 57-у авіабазу імені Михаїла Когелничану, розташовану в повіті Констанца. Нова база включатиме важливу військову інфраструктуру, зокрема злітно-посадкові смуги та ангари для військових літаків, а також цивільні об’єкти — школи, дитсадки, магазини і лікарню.
Як повідомляє Euronews, вартість проєкту складає 2,5 млрд євро. Роботи на базі НАТО розпочали з під’їзних шляхів та електромереж, а незабаром розпочнеться будівництво нової злітно-посадкової смуги. Вона буде розміщена паралельно існуючій, їх об’єднають.
Після завершення робіт із розширення вона перевершить базу "Рамштайн" у Німеччині.
"База Михаїла Когелничану стане найважливішою постійною військовою структурою НАТО в безпосередній близькості від конфлікту на півдні України. Давайте не будемо думати, що цей конфлікт закінчиться цього року у 2025 році, у 2026 році, це довготривалий конфлікт",
- вважає геополітичний аналітик Дорін Попеску.
База займатиме приблизно 2800 гектарів із загальним периметром 30 км та зможе розмістити будь-який тип бойових засобів. Зараз на авіабазі "Михаїла Когелничану" перебуває близько п'яти тисяч військовослужбовців, більшість із яких американські солдати, зазначають у виданні.
На румунській базі НАТО проживатимуть 10 тисяч військовослужбовців разом із членами їхніх сімей.
Ця база, наголошується у повідомленні, має стати найважливішим об’єктом Альянсу в Європі.
Як нагадує «Укрінформ», 9 лютого президент Румунії Клаус Йоганніс повідомив, що його країна дозволила розміщення на своїй території сил швидкого розгортання НАТО високої готовності у разі серйозних загроз безпеці. За його словами, завдяки цьому Північноатлантична рада може ухвалити рішення про розгортання на румунській території об’єднаних оперативно-тактичних груп дуже швидкого реагування у разі раптової серйозної загрози національній незалежності й суверенітету країни «з метою швидкого реагування на кризу і запобігання її ескалації».
Нагадаємо також, що ще 24 березня 2022 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що лідери країн Альянсу ухвалили розгортання чотирьох нових бойових груп — у Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині, на додаток до чотирьох таких багатонаціональних бойових груп, створених раніше на території країн Балтії і Польщі.