АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Помер Ален Делон: легендарний актор підтримував Україну


18-08-2024, 19:00 |

Сьогодні, у неділю, 18 серпня 2024 року, стало відомо про смерть легенди французького кіно – у віці 88 років пішов із життя актор, сценарист, кінорежисер та продюсер Ален Делон.

 

“Стільки разів помирав на екрані…”

Як пишуть французькі ЗМІ, Делон помер у столиці Франції в Парижі.

“Ален Делон помирав стільки разів на екрані, що це, мабуть, здавалося останнім дублем. Бог, який є поганим сценаристом, сказав: “Знято!”. Делон не підвівся”,

– пише про смерть актора видання Le Figaro.

Хто такий Ален Делон

 

Молодий Ален Делон у фільмі “На яскравому сонці”,

Ален Делон став зіркою після виходу таких відомих фільмів, як “На яскравому сонці”, “Рокко та його брати” (1960), “ Леопард” (1963), “Чорний тюльпан” (1964).

Близько 20 років його вважали секс-символом. Жінки буквально божеволіли від його акторської гри та зовнішності.

 

З актрисою Ромі Шнайдер у фільмі “Басейн”

Ален Делон народився в 1935 році в передмісті Парижа. Як повідомляє The Guardian, його виключили з кількох шкіл і у 14 років він пішов працювати в м'ясний магазин.

Під час першої індокитайської війни він служив у військово-морському флоті, а в 1956 році пішов у відставку та став актором. Тоді у Каннах його помітив голлівудський продюсер Девід Сельзник і вони підписали контракт.

Однак Делон усе ж вирішив спробувати себе у французькому кіно і в 1957 році дебютував невеликою роллю в трилері Іва Аллегре "Надіслати жінку, коли диявол зазнає краху".

Приголомшлива зовнішність Делона справила колосальне враження на аудиторію, і йому одразу ж почали давати головні ролі. У 1958 році він зіграв у фільмі "Крістін" із кіноакторкою Ромі Шнайдер – вони виконали ролі закоханих солдата та доньки музиканта.

У Делона та Шнайдер почався гучний роман і поза знімальним майданчиком. Після цього за Делоном остаточно закріпилася репутація секс-символа.

У 1960 році він знявся у двої фільмах, які мали значний міжнародний вплив: екранізацію Патриції Гайсміт "На яскравому сонці" і "Рокко та його брати".

Франкомовна версія "Талановитого містера Ріплі" перетворила Делона на головну кінозірку Франції. А роль у "Рокко" – сазі про південноіталійську селянську сім’ю – зробила його відомим ще й в Італії.

Здобувши міжнародний авторитет, Делон здійснив спробу проникнути і в англомовне кіно. Почав із невеликої ролі в антологічній комедії Ентоні Асквіта "Жовтий Роллс-Ройс". Згодом він з’явився у фільмі "Втрачене командування", що розповідав про французьких десантників у Другій світовій війні, та в епопеї "Чи горить Париж?" із Кірком Дугласом у головній ролі.

Однак жодна зі стрічок не мала в Голлівуді аж такого успіху, який міг би там закріпити Делона, тож він повернувся до Франції.

У 1967 році знявся у культовому фільмі "Самураї" (режисера Жан-П'єра Мелвіля), де зіграв вбивцю в плащі.

Успіх цього фільму в країні поклав початок ряду кримінальних фільмів, зокрема "Сицилійський клан", "Борсаліно" та "Червоне коло".

Протягом 1970-х років Делон продовжував зніматися в кіно. Стрічка "Мосьє Кляйн" 1976 року, в якому він зіграв торговця предметами мистецтва під час Другої світової війни, отримала нагороду "Сезар".

У 1985 році він отримав "Сезара" за найкращу чоловічу роль у сюрреалістичній байці Бертрана Блієра "Наша історія". У 1990-х роках його творча активність почала спадати і в 1997 році він оголосив про завершення акторської кар'єри.

Однак у 2008 році Ален Делон повернувся на кіноекрани заради ролі Юлія Цезаря у французькій комедії "Астерікс на Олімпійських іграх".

З 1990-х актор рідко з’являвся на екранах, а в 2017 році Делон заявив, що завершує кінокар’єру. Його остання поява на публіці сталася під час отримання «Золотої пальмової гілки» на кінофестивалі Канна 2019 року.

У 2019 році актор переніс два інсульти, після чого стан його здоров’я погіршився. А на початку 2024 року стало відомо, що французький суд визнав його недієздатним.

Ален Делон та Україна

Як відомо, восени 2022 року Ален Делон публічно висловив підтримку Україні у війні з російськими окупантами.

“Я просив сина про евтаназію, але потім почалася війна в Україні, почали гинути люди, і я знайшов сили жити, допомагаючи народу України”, – говорив актор.

У 2022 році Ален Делон записав велику програму про Україну, побував в українському посольстві в Парижі та зв’язався з відеозв’язку з президентом України Володимиром Зеленським, а також читав твори Тараса Шевченка під час телевізійної програми.


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.