«Харків взагалі під прямим вогнем, там будь-яка підстанція і будь-яка генерувальна потужність може бути в будь-який момент розбита. Там найвищі ризики військові. Київ і Одеса – величезні пункти споживання. В Одесі генерації власної майже немає, там зараз встановлюються генерувальні потужності, які, дай бог, прикриють водопостачання. Це буде дуже добре, якщо вони встигнуть запустити те, що має закрити водопостачання і хоча б половину теплопостачання на місто. Тому що це критично важливі речі», – пояснив Харченко.
Столицю України експерт назвав «шалено дефіцитним містом» і взимку там може взагалі не бути світла по 16 годин на добу.
«Києву взимку не вистачає 700-900 мегават потужності, які треба завести ззовні. Якщо їх нізвідки завести, давайте будемо відвертими, якщо Київ відрізати від зовнішнього енергопостачання, кияни сидітимуть без світла по 16 годин на добу, і це буде нормально»,
– сказав Харченко.
Директор Центру досліджень енергетики описав два сценарії того, як Україна може пройти опалювальний сезон. За першого сценарію, коли не буде морозів, російських атак і влучань по об’єктах енергоінфраструктури, відключення триватимуть 4-8 годин на добу.
Якщо нам не пощастить, то за температури повітря нижче 10-15 градусів, варто готуватися до відключень по 12-16 годин.
Нагадаємо, 4 вересня Олександр Харченко повідомив проаварію на Южно-Українській АЕС. Водночас в Енергоатомі цю інформацію спростували. Голова Держатомрегулювання Олег Коріков повідомив, що потужність енергоблоку Южноукраїнської АЕС знижено на третину через збій у роботі насоса:
«На Південноукраїнській АЕС сталася експлуатаційна подія. Ідентифіковано підвищену вібрацію насосного агрегату, який забезпечує прокачування води через реактор».
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.