В Одесі «потрапив під роздачу» пам’ятник на перейменованому бульварі – фотофакт
Сьогодні, 13:00 |
В Одесі невідомі розмалювали ще одну «імперську» пам’ятку: цього разу дісталося пам’ятнику Апельсину на бульварі Військово-морських сил - так тепер іменується бульвар Жванецького.
Про це повідомляє Телеграм-канал видання «Думська».
Як можна побачити на опублікованому сьогодні фото, хтось залишив на пам’ятнику напис «Геть ка…па».
І у зв’язку з цим у «Одеського життя» постало питання: а як думають читачі, яка одеська пам’ятка може стати жертвою невідомого «художника» завтра? Пишіть свою думку у коментарях. Нам цікава будь-яка ваша думка.
Нагадаємо, Монуме́нт апельси́ну або Монумент апельсину, що врятував Одесу — сучасний артоб'єкт міста Одеси, що відсилає до призабутих подій в історії міста.
Після всходу на престол імператорПавло I, що мав важкі стосунки з матір'ю (Катериною ІІ) почав закривати або ліквідовувати її проєкти. Серед ліквідованих опинились грандіознийпалацпомерлої імператриці в місцевості Пела і проєкт побудови порту і міста Одеси.
Будівельну експедицію в місті ліквідували,адміраладе Рібасавикликали вПетербург, відірвавши від справ, а перший містобудівничий ОдесиФранц де Воллан(1752—1818) втратив посаду. На щастя, в місті залишились члени магістрату, що не втратили ініціативи і вдалися до дипломатичних заходів.
Магістрат зібрався на нараду9 січня1800 р. і зголосився надіслати царю посланця з клопотаннями і великим «подарунком».
Дочекавшись прибуття в місто вантажу з помаранчами, магістрат сплатив його вартість і, відібравши найкращі 3.000, відіслав імператору з запевненням в вірності і з проханням надати кредит на добудову порту. Адже від нього залежав добробут міста і його розвиток.
Дипломатичний хід удався. І імператор скасував свої ж заборони і надав магістрату і кредит у 250.000 рублів, і права на розбудову порту і міста на майбутні 14 років. Так Одесу врятували помаранчі.
Ідея незвичного монумента почала обговорюватися в місцевій пресі навесні2004 р. Вона перейшла в реалізацію за фінансової підтримки і тиску Одеської митниці та добродійних внесків. Проєкт монументу належав архітектору Володимиру Глазиріну, скульптору — Олександру Токареву. Автор ідеї — Валерій Балух.
Але несподівана ідея і її втілення зробили і монумент, і місто веселішими, додали гумору і дотепності.
Це помаранч з відрізаною частиною — сектором, де розмістили фігуру імператора Павла, що розглядає привезений з Одеси фрукт. Поряд візок з конями. На верхівці монумента — моделі первісних архітектурних споруд міста, що уславили його —театрТома до Томона, колонадаВоронцовського палацу,Спасо-Преображенський собор.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.