АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Який буде штраф, якщо в оголошеннях про вакансії обмежують вік?


17-08-2022, 15:00 |

З січня цього року роботодавцям заборонено вказувати в оголошеннях про вакансію стать, вік кандидатів, расу або колір шкіри.

 

Не можна також згадувати про політичні, релігійні переконання та інші ознаки, не пов’язані з характером роботи. За це передбачено штраф у розмірі десяти мінімальних зарплат (на сьогодні – 65 тисяч гривень).

Щоправда, порядок сплати штрафів за порушення вимог до реклами з працевлаштування було ухвалено лише 5 серпня. Виписуватиме штраф Державна служба з питань праці, а гроші надсилатимуть до державного бюджету.

Пенсіонер шукає роботу – чи допоможе новий закон під час працевлаштування?

Не секрет, що в Україні на пенсію важко прожити. Тому більшість пенсіонерів змушені шукати собі роботу. Але трапляється, що людям старшого віку у працевлаштуванні відмовляють. Хоча, згідно зі змінами, внесеними до Закону України «Про рекламу», з 8 січня 2022 року за вказівку в оголошенні про пошук співробітників обмежень за віком та статтю роботодавців мають штрафувати. Чи допоможе нововведення у працевлаштуванні пенсіонерів, нашим читачам розповіли фахівці центру зайнятості.

Графи про вікові обмеження немає

 

– Закон «Про рекламу» не зовсім стосується служби зайнятості, – роз’яснила директор Одеського міського центру зайнятості Тетяна Канава. – Нашу діяльність регулює Закон «Про зайнятість населення». Згідно з цим документом, роботодавці, які мають вакансії, мають надавати нам відповідну інформацію. У 2013 році набула чинності нова редакція закону. І в ньому вже було прописано норму, що забороняє дискримінацію претендентів на вакантні робочі місця за віком або статтю. У звітах, затверджених Міністерством соціальної політики, де нам подають вакансії, навіть графи про вікові обмеження немає. Але якщо є опис вимог до професійних якостей здобувача, ми ретельно стежимо, щоб подібної дискримінації там не було.

Штрафи не допоможуть?

 

Водночас сьогодні на популярних сайтах пошуку роботи, в газетах, соціальних мережах, телевізійній рекламі залишається достатньо оголошень із зазначенням бажаного віку претендентів. Хоча за вікові обмеження, згідно із законодавством, на роботодавців мають накладатися штрафи.

Штрафувати порушників має Державна служба з питань праці. Штрафні санкції передбачені у розмірі десяти мінімальних зарплат – сьогодні це 65 тисяч гривень. Роботодавці, які не дотримуються вимог закону, мають сплатити штраф протягом 15 календарних днів. В іншому разі гроші можуть стягнути через суд.

Втім, юристи вважають, що роботодавці зможуть оскаржити ці штрафи. Адже згідно із законом, вони не мають права розміщувати дискримінаційні оголошення про наймання, за винятком вакансій на виконання специфічних видів робіт, що вимагають від їх виконавців певного віку. А поняття «специфічні види робіт» у чинному законодавстві не визначене. До того ж обмежень за віком не може бути в оголошенні, але роботодавець може їх пред’явити в телефонній розмові або просто «забракує» резюме претендента. І про реальні штрафи, накладені на порушників закону, поки що інформації від контролюючих органів немає.

Водночас бізнесмени вже сьогодні розуміють, що за кілька років з’явиться гостра проблема дефіциту молодих кадрів. Молоді на всі робочі місця не вистачить. А досвідчені працівники старшого віку є, і на них уже сьогодні треба звертати увагу. Наприклад, компанія «Київстар» запровадила стажування для старшого покоління.

Можна консьєржем, а можна учителем

В принципі знайти роботу людині похилого віку, звернувшись до Центру зайнятості, цілком реально, вважає Тетяна Канава.

Сьогодні на ринку праці затребувані пенсіонери на посаді консьєржів, пакувальників на складі, помічників вихователів, санітарок, покоївок, прибиральниць, кур’єрів, охоронців – звичайно, не в охоронних фірмах, а, наприклад, у дитячих садках.

Можна знайти роботу і за фахом. Наприклад, зайняти вакансію шкільного вчителя. Щоправда, педагоги віком від 60 років мають укладати контракти на рік. Але потім їх можна переукласти.

– Все залежить від рішення директора школи, – вважає Тетяна Канава. – І, звичайно, – від широти вибору вчителів на заміщення певної вакансії. А сьогодні потреба у шкільних викладачах дуже велика. І у школах працює чимало пенсіонерів.

Багато означає професійний досвід у вимогах до кандидатів на посаду бухгалтера. І похилий вік тут не завада. Вкрай затребувані на ринку праці робітничі професії: зварювальники, слюсарі, токарі… Молодих спеціалістів у цій сфері сьогодні небагато. Тому літнім професіоналам влаштуватися за фахом цілком реально. Також літні люди можуть отримати роботу водія на підприємстві з невеликим автопарком.

– А якщо сьогодні нічого із запропонованих робочих місць не влаштовує, треба почекати – нові вакансії з’являються щодня,

– запевняє директор Центру зайнятості.

До відома. Центри зайнятості не ставлять на облік претендентів-пенсіонерів, оскільки допомогу з безробіття виплачують лише людям працездатного віку. Водночас за наявності відповідних вакансій їх можуть запропонувати і літнім претендентам.

Вероника Полищук


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.