До Одеси надійшли тести визначення віспи мавп: нова епідемія на підході?
29-08-2022, 11:00 |
Лікарі епідеміологи Одеської області готові до боротьби з віспою мавп (monkeypox) – новою небезпечною інфекцією, яка поширюється світом.
Про це повідомили у ГУ “Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”.
Одеська область готова виявляти мавп’ячу віспу і боротися з нею
Хоча на території нашої країни випадків захворювання не зафіксовано, вірус впритул підходить до кордонів України. Так, випадки зараження віспою мавп вже зафіксовано у Молдові, Румунії, Латвії та Польщі.
У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації у світі Україна, зокрема й Одеська область, розпочала підготовку до надзвичайної ситуації.
Міністерство охорони здоров’я України спрацювало на випередження та надало регіонам тест-системи для діагностики мавпової віспи.
Вірусологічною лабораторією відділу досліджень біологічних факторів ГУ “Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” отримано 6 наборів ПЛР-тестів для проведення 150 досліджень. Лабораторія має необхідне сучасне обладнання, укомплектоване кваліфікованими кадрами. Результати ПЛР-діагностики можна отримати вже через 4 – 6 годин від початку досліджень, що дозволяє своєчасно реагувати на надзвичайну подію.
У серпні поточного року ГУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», за підтримки ВООЗ, проведено онлайн-підготовку фахівців епідеміологічного профілю ООЦКПГ та медичних працівників закладів охорони здоров’я з питань епіднагляду, діагностики та профілактики віспи мавп.
В даний час область готова до можливої небезпеки.
Мавп’яча віспа – надзвичайна ситуація світового масштабу
Всесвітня організація охорони здоров’я World Health Organization Ukraine 23 липня поточного року оголосила спалах мавпової віспи надзвичайною ситуацією світового масштабу у сфері охорони здоров’я. Це найвищий рівень небезпеки, яку організація може надати епідемії чи пандемії.
Сьогодні вірус віспи мавп вже виявлений у 92 країнах світу. Загалом зафіксовано понад 35 тисяч інфікованих, з яких 12 осіб померли. Найбільш масові спалахи захворювання епідеміологи фіксують сьогодні у Сполучених штатах та Бразилії, Іспанії, Німеччині та Великій Британії.
Мавп’яча віспа не нова інфекція – її вперше зареєстрували у 1958 році у мавп, а у 1970 році – у людей. Раніше спалахи інфекції реєструвалися лише на території Африки.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.