У Бессарабії, на півдні Одеської області, розквіт пізньоцвіт анкарський. І річ не в цьогорічній теплій зимі. Початок січня – типовий час цвітіння дивовижної рослини.
Про початок цвітіння пізньоцвіту анкарсокого повідомив еколог, співробітник нацпарку “Тузловські лимани”, Іван Русєв.
Місцеві називають рослину брандушкою. Воно занесене до Червоної книги України як уразливий вигляд. Його ареал в Українській Бессарабії щорічно скорочується і дивовижна рослина може незабаром взагалі зникнути.
За словами Івана Русєва, зазвичай рослина починає цвісти до Різдва. Але цього року через теплу погоду квіти розпустилися за тиждень до Нового року.
“Важливо розуміти, що генетична програма, закладена в цю крихітну квітку, сильніша за обставини, що складаються кожен зимовий сезон”,
– зазначив учений.
– “Пізньоцвіт анкарський, який я довго шукав і знайшов зовсім невеликий лужок, затиснутий потужним антропогенним тиском. Шкода, що незабаром може не залишитися споконвічних місць його проживання”.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.