Свято української національної культури і традицій започатковане у Чернівцях у 2006 року, а з 2010-го набуло широкої популярності в Україні та за її межами.
Культурологічні акції, присвячені українській вишитій сорочці, вже проводяться у країнах Європи, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Австралії.
Широко відзначається воно і на нашій багатонаціональній Одещині.
Убрання, прикрашене орнаментованою вишивкою, на території України з'явилися ще за доби скіфів (VII—III ст. до н. е.) і дійшло до наших часів. Тож вишивка, освячена тисячоліттями, є нашою національною святинею, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь, що не переривається віками. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають, як безцінну реліквію. Біла вишита сорочка — символ здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності. Це й оберіг людини від лихого ока та злих духів.
Науковці переконані, що у національному вбранні народ кодує свої «щастя і долю, життя і волю», як про те ідеться в обрядових (традиційних) піснях.
Вишиванка — ще й ознака національної ідентичності. Тож носімо на долю і щастя вишиванку, це наш український космос і наш національний оберіг…
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.