Обов’язкова реєстрація житла: кому потрібно це зробити у 2025 році
24-07-2025, 11:00 |
Частина власників нерухомості ризикують втратити своє майно через відсутність запису в Державному реєстрі речових прав. Розповідаємо, кого це стосується та як усе швидко виправити.
Єдиним документом, що підтверджує право власності на нерухомість з юридичної точки зору, у тому числі на житло, є витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП). У зв’язку з цим частині українців потрібно терміново зареєструвати житло в Держреєстрі – це підтвердить право власності на житло та допоможе уникнути багатьох проблем.
Хто має зареєструвати житло в Держреєстрі у 2025 році
Якщо право власності на житло набуто після 2013 року – житло зареєстроване в Держреєстрі.
Тому тим, хто отримав право власності до 2013 року, потрібно перевірити наявність запису в Державному реєстрі речових прав. Якщо інформації там немає, потрібно внести її самостійно.
Також не варто забувати, що зареєструвати житло потрібно, якщо людина отримала його у спадок, придбала або збудувала.
Вчасна реєстрація дозволить без проблем продати, подарувати, передати в спадок житло або отримати відшкодування від держави у разі його пошкодження житла внаслідок бойових дій.
Як внести інформацію в Держреєстр
Існує кілька способів зареєструвати свою нерухомість в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Це можна зробити:
через нотаріуса за місцем розташування нерухомості;
через ЦНАП за місцем розташування нерухомості;
онлайн – через портал “Дія” (окрім Києва, Донецької та Луганської областей).
Якщо нерухомість розташована на тимчасово окупованій території, потрібно звернутися до будь-якого нотаріуса чи ЦНАПу на підконтрольній території.
При зверненні при собі потрібно мати:
один з документів, що підтверджують право власності на житло;
кадастровий номер або адресу об’єкта;
паспорт;
реєстраційний номер платника податків.
Для тих, хто хоче отримати витяг онлайн, потрібно надати адресу нерухомості. Ціна послуги становить близько 40 грн.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.