АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Наші у Польщі: як посиляться правила перебування українських біженців у сусідній державі


11-03-2024, 13:00 |

У Польщі мають намір урізати права українських біженців.

 

У Польщі мають намір урізати права українських біженців.Зокрема, ті, які захочуть з’їздити до України хоча б на один день, позбудуться права легального перебування.

Наразі вони втрачають право на проживання, якщо виїжджають із Польщі на строк більш ніж на 30 днів.

Раніше ми повідомляли, що українських біженців у Польщі зобов’яжуть платити за житло: кому пощастить залишитися жити на казенному рахунку.

Багато українських біженців проживають у Польщі безкоштовно. З початку війни близько 400 тисяч українців розселили по польських готелях та гуртожитках. Зараз влада планує зробити проживання там платним, розповідає today.ua

Так, у Польщі готують зміни до спеціального закону про українських біженців, які зобов’яжуть їх оплачувати надане державою житло.

Над поправкою до закону працюють уже два місяці, а його проект може бути затверджений Радою міністрів упродовж двох тижнів.

В уряді пояснюють, що все частіше трапляються ситуації, коли біженці працюють і можуть самі винаймати собі житло, але витрати на їхнє перебування несе держава. Влада не проти допомагати з житлом тим, хто тільки прибув до Польщі і не має роботи. Але якщо йдеться про вже адаптовані та працевлаштовані громадяни, то їм доведеться всім платити за проживання.

Звільнити від оплати хочуть літніх людей, інвалідів та багатодітних одиноких матерів, які не мають можливості працювати.


Ті, хто хоче недорого орендувати житло у Польщі, можуть скористатися соціальною орендою. Для цього біженцям потрібно подати анкету до Благодійного фонду Habitat for Humanity Poland. Програма надання житла українським біженцям діятиме до 15 грудня 2022 року, але може бути продовжена.

У Польщі на сьогоднішній день перебуває близько 2,2 млн. українців. Близько мільйона з них – це біженці, ще до 1,2 млн осіб – ті, хто жив та працював у країні до війни.

Також ми писали, що українці-біженці повинні будуть сплачувати податки у Польщі.

Незабаром термін перебування багатьох українських біженців у Польщі перевищить 183 дні. Після закінчення цього терміну вони будуть змушені сплачувати в країні податок на прибуток фізичних осіб (ПДФО).

Про це повідомляє польське видання Gazeta Prawna.

Згідно з польським законодавством, українці мають заплатити ПДФО не пізніше 20 числа наступного місяця після місяця, в якому перебування в Польщі перевищило 183 дні. Причому виплачувати його доведеться із доходу, отриманого з початку перебування у Польщі.

На практиці це означає, що у вересні деяким українцям доведеться сплатити податок за останні півроку. Податками обкладаються, зокрема і кошти, отримані з-за кордону.

Таким чином, українці, які працюють віддалено на українські компанії, також мають сплачувати податки у Польщі. ПДФО, сплачений в Україні, не зможе бути зарахований у рахунок польського податку.


Нагадаємо, що у Польщі почали приймати заявки від українців на отримання фінансової допомоги для школярів, які навчаються у цій країні.

Водночас, Рада підтримала закон про особливі гарантії для громадян Польщі. Поляки зможуть перебувати на території України протягом 18 місяців після ухвалення закону та користуватися всіма правами та свободами, як і громадяни України.

Джерело

Крім того, польський уряд має намір створити спільний реєстр біженців з інформацією про допомогу, яку він виплачує.


Оскільки зараз кожне воєводство веде окремий реєстр, наші люди можуть отримувати допомогу одразу у кількох місцях.

Щоб запобігти таким зловживанням, пропонується створити загальний реєстр.


Газета: На пенсии
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.