В Україні арештували ділянки найбільшого літієвого родовища
Учора, 13:00 |
Печерський районний суд Києва на вимогу Офісу генерального прокурора арештував 51 земельну ділянку Полохівського родовища літію в Кіровоградській області.
Про це йдеться в ухвалі від 7 березня 2025 року,передаєLIGA.net.
Ділянки досліджувало ТОВ "Укрлітійвидобування" Сергія Табалова. Компанія оцінила родовище за міжнародним стандартом JORK і готувалася до видобутку літію.
Табалов вклав у дослідження Полохівського родовища понад 100 млн грн, а сумарно в розвиток – понад 300 млн грн. Ще 119 млн грн він сплатив за ліцензію. Якщо родовище повернеться державі, на нього зможуть претендувати інші бізнесмени.
Арешт відбувся в межах провадження, яке розслідується ще з 2016 року. Тоді прокуратура відкрила справу за фактом начебто незаконного отримання дозволу на видобуток літію.
Згідно з даними геологорозвідки, запаси літію на Полохівському родовищі перевищують 760 тис. тонн еквівалента карбонату літію (760 LCE kt). Запаси літію вимірюють в LCЕ – Lithium Carbonate Equivalent.
У 2021 році світ спожив 0,5 млн тонн LCЕ, а вже в 2028 році прогнозують потребу в 6 млн тонн.
Близько 60% літію у світі нині переробляє Китай.
Загалом в Україні розташовано чотири розвіданих літієвих родовища, два з яких – у Кіровоградській області.
Літій – це рідкісноземельний метал, який використовують для виробництва акумуляторів для смартфонів, ноутбуків і електроавтомобілів, у хімічній та медичній промисловості, аерокосмічній галузі, ядерній і відновлювальній енергетиці.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.