Жанна Кадирова представить Україну на 61-й Венеційській бієнале сучасного мистецтва
Учора, 19:00 |
Комісія Міністерства культури обрала кураторську групу і мистецький проєкт, який представить Україну на 61-й Венеційській бієнале сучасного мистецтва у 2026 році.
Жанна Кадирова, лавреатка Шевченківської премії
Про це повідомила Галина Григоренко, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України.
За словами Григоренко, підготовка до бієнале уже розпочалася.
Жанна Кадрова –лавреаткацьогорічної Премії Шевченка у візуальному мистецтві. Також вонастала першою лавреаткою нової премії Her Art Award всесвітньої мистецької виставкиArt Paris.
Художниця вже представляла Україну на Венеційській бієнале у групових проєктах. Зокрема у 2013 році напередодні Революції гідності вона зробила для українського павільйону скульптуру "Пам'ятник пам'ятнику". А в 2015 році брала участь в проєкті "Надія".
Кадирова є учасницею мистецького гурту Р.Е.П. (Революційний Експериментальний Простір), яка виникла під час Помаранчевої революціїу Києві.Виступала у музичному проєкті Penoplast.Працювала кураторкою виставок у київському мистецькому просторі LabGarage.
Її роботи відзначені нагородами, серед яких – премії Казимира Малевича (2012) та PinchuckArtCentre (2013).
"У роботах Жанни Кадирової є щось споріднене з алхімією. Однією з ідей алхімічної філософії була трансмутація "неблагородних" металів у "благородні" (як-от трансформація свинцю на золото). Так само художниця перетворює нарочито утилітарні матеріали на артоб'єкти. Побутовий символізм кахлів чи бетону дозволяє їм бути не просто пасивними носіями образу, а його активними концептуальними елементами", - розповідає про художній метод Кадирової арт-критикиня Олександра Осадча.
З серії “Діаманти”, 2006
Скульптура "Сантехнік Толя", Жанна Кадирова, 2004
З серії “Постріли. Проломи”, 2009-2010 та з серії “Безпечна війна”, 2022
Першою з робіт Кадирової, де були використані кольорові кахлі, стала скульптура "Сантехнік Толя" (2004–2005), що обігрує химерну подібність матеріалу та персонажу: понура фігура чоловіка складена з того, з чим він працює щодня. Через ототожнення людини з її роботою авторка порушує питання проблем трудових відносин, що в сучасному суспільстві часто витісняють будь-які інші аспекти нашої індивідуальності.
Венеційська бієнале– провідний мистецький форум у світі. Його проводять кожні два роки у Венеції. У 2026 році вона відбуватиметься з 9 травня по 22 листопада. Її темою буде "У мінорних тонах".
Україна бере участь у Венеційській бієнале з 2001 року.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.