Уряд вдосконалив Порядок забезпечення допоміжними засобами реабілітації
19-12-2024, 13:00 |
З 29.10.2024 року набули чинність зміни до Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 року № 321 (постановою Кабінету Міністрів України від 29.10. 2024 року № 1232).
Зазначеною постановою передбачено виплату грошової компенсації вартості за самостійно придбані засоби реабілітації (далі – компенсація):
— особам з інвалідністю;
— дітям з інвалідністю;
— іншим окремим категоріям населення.
Для військовослужбовців розмір компенсації встановлюється в межах трикратної граничної ціни відповідного засобу, затвердженої Мінсоцполітики.
Для отримання компенсації за самостійно придбані засоби реабілітації особи, які перебувають на обліку в Централізованому банку даних проблем з інвалідності, додають до заяви про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) копії таких документів (з пред’явленням оригіналів):
— документа, що посвідчує особу;
— документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
— розрахункового документа, що підтверджує придбання засобу реабілітації. У разі придбання протезно-ортопедичних виробів, у тому числі ортопедичного взуття, засобів для особистого догляду та захисту, додатково подається видаткова накладна на виріб із зазначенням його функціональних характеристик та переліком комплектуючих такого виробу.
Строк звернення за компенсацією не може перевищувати шести місяців з дати, зазначеної в розрахунковому документі, а в період воєнного стану – 12 місяців.
Звертаємо увагу, що відтепер підставою для виплати особам з інвалідністю з порушеннями слуху та законним представникам дітей з інвалідністю з порушеннями слуху компенсації за засоби реабілітації є висновок, виданий мультидисциплінарною реабілітаційною командою, або документ, виданий відповідно МСЕК чи ЛКК, що підтверджує інвалідність по слуху, та розрахунковий документ, що підтверджує придбання таких засобів.
Законний представник особи подає копію документа (з пред’явленням оригіналу), що підтверджує його повноваження.
Прийом громадян здійснюється в фронт-офісах управлінь соціального захисту населення міста Одеси:
— в Пересипському районі за адресою: м. Одеса, просп. Князя Володимира Великого, 120-А;
— в Приморському районі за адресою: м. Одеса, вул. Армійська, 9;
— в Хаджибейському районі за адресою: м. Одеса, вул. Косовська, 2-Д;
— в Київському районі за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Корольова, 9.
Управління соціального захисту населення в Пересипському районі департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.