Зазвичай ми розповідаємо про події у міських бібліотеках. Але чимала кількість бібліотек — у шкільних закладах, і активності в них варті уваги.
З впровадженням у 2018—2019 навчальному році Нової української школи — ключової реформи Міністерства освіти і науки — в одеському ліцеї №55 завідувачка бібліотекою Тетяна Іванівна Степаненко розвиває спільні для всіх компетентності, так звані наскрізні вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми.
В бібліотеці проходять інтерактивні заходи, які значно пожвавлюють навчальний процес і заохочують учнів активно брати участь у бібліотечних ініціативах.
Ідеями інтерактивних заходів тут охоче діляться з іншими шкільними бібліотеками. Ось тільки кілька пропозицій.
Квест у бібліотеці: організуйте пошук скарбів, де учні повинні виконати різні завдання і знайти підказки, розміщені по бібліотеці. Це допоможе їм ознайомитися з фондом бібліотеки і навчитися користуватися каталогами.
Читання з обговоренням: проведення групових читань з подальшим обговоренням книги. Це може бути чудовою нагодою для учнів поділитися своїми думками та ідеями.
Ігри на основі книг:використовуйте популярні книги як основну тему для інтерактивних ігор, наприклад, вікторини, рольові ігри або театральні постановки.
Книгозбір:організуйте обмін книгами, учні можуть приносити свої власні книги і обмінюватися з іншими учнями.
Ці заходи не лише зроблять бібліотеку більш привабливим місцем, але й сприятимуть розвитку у учнів навичок критичного мислення, творчості та комунікації, впевнена Тетяна Іванівна.
За її ініціативою в ліцеї № 55 відбулося чимало цікавих інтерактивних заходів, зокрема, віртуальні книжкові виставки до Національного тижня читання Non-fiction (Нон-фікшн, або прикладна література, — це тексти в яких автори діляться реальними фактами, кейсами, ідеями чи концепціями); «З історії незакінченої війни»; до 255-річчя з дня народження Івана Котляревського — «Іван Котляревський — основоположник сучасної української літератури»; до дня партизанської слави — «Нескорені українські партизани»; до Дня українського козацтва — «Козацькому роду нема переводу»; до Міжнародного дня толерантності — «Різноманіття світу».
Вдалим вийшов «Мовний майданчик» в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Читаюча шкільна родина — стратегічне завдання бібліотеки», а також захід «Толерантність простими словами».
Досвід Тетяни Степаненко точно стане у нагоді всім працівникам шкільних бібліотек, які активно працюють у Новій українській школі.
В цьому році завідувачка бібліотекою Одеського ліцею №55 була нагороджена почесною грамотою департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації та Міністерства освіти і науки України за багаторічну працю, вагомий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління.
У вересні Тетяна Степаненко зі своїми наробками, взяла участь в обласному марафоні «Цифровий всесвіт шкільних бібліотек» в номінації «Краща бібліотечна сторінка у соціальних мережах». Марафон започаткований комунальним закладом вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» спільно з партнерами — Одеською національною науковою бібліотекою та Одеською Центральною міською бібліотекою імені І. Франка. Тетяна Іванівна достойно представила навчальний заклад та отримала диплом III ступеня.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.