Наприкінці травня цього року уряд зробив усім нам несподіваний «подарунок» у вигляді нових, підвищених цін на електроенергію.Так, Кабінет Міністрів погодив підвищення тарифу із 1,44 грн.за кВт-годину при споживанні до 250 кВт на місяць (а це переважно пенсіонери) та з 1,68 грн.за кВт-годину за споживання понад 250 кВт до тарифу 2,64 грн.за кВт-годину.
І це при тому, що менше ніж рік тому нам декларативно, з високих кабінетів заявляли про оголошення мораторію на підвищення тарифів на комунальні послуги.Тільки тоді, коли нам, громадянам України, обіцяли не підвищувати ціни на комуналку, як мінімум, до закінчення військового стану, ми якось не звернули увагу на те, що йшлося лише про розподіл газу, а також про опалення та гарячу воду.
Однією з причин, озвучених як виправдання збільшення тарифу практично вдвічі, було названо пошкодження об'єктів енергосистеми України внаслідок обстрілів агресора.
Але при цьому ніхто не озвучив: ні куди йдуть сотні мільйонів євро, що виділяються ЄБРР на відновлення цих самих об'єктів, ні розміри доходів енергокнязів, які керують українською енергетикою, ні про результати перевірок місцевих обленерго з боку НКРЕ, Держенергонагляду, Антимонопольного комітету України, якщо таківзагалі, звісно, були.
На жаль, раптове підвищення вартості електроенергії залишилося без реакції з боку Президента України Володимира Зеленського, хоча спробу збільшити вартість водопостачання він оперативно припинив.Не вплинуло на позицію тих, хто погоджував підвищення вартості електроенергії і те, що в день ухвалення рішення про збільшення ціни два мільйони споживачів залишилися без світла.За інформацією Міненерго, відбулася так звана розсинхронізація енергосистеми.Не виключено, що під цим терміном просто завуальовано елементарний непрофесіоналізм, адже цього дня не було ні обстрілів об'єктів енергетики, ні, тим більше, потрапляння в ці об'єкти.
Таке вибіркове ставлення з боку влади до «окремо взятого сегменту економіки» дозволяє містечковим обленерго відчути себе у привілейованому становищі та має досить негативні наслідки — керівники обласних енергокомпаній, зловживаючи своїм становищем, порушують законодавство та залишаються безкарними.
Так, наприклад, у червні ТОВ «ООЕК» та АТ «ДТЕК Одеські електромережі» об'єднанням співвласників, що обслуговують кооперативам та іншим організаціям, що експлуатують багатоквартирні будинки, за електроенергію, що витрачається на загальнобудинкові потреби (освітлення загальних коридорів, робота насосів, ліфтів, електропостачаннятощо), виставили рахунки, в яких обсяг електроенергії, спожитий у травні, було розраховано за тарифом 2,64 грн.Тобто за тарифом, який можна було застосовувати лише до електроенергії, що витрачається з 1 червня 2023 року.
І знову структури типу НКРЕ, АМКУ, Держенергонагляд, які мають здійснювати контроль та нагляд у сфері електроенергетики, а також запобігати подібним діям з боку енергокомпаній, закрили на ці шахрайські дії очі.Можливо, ці державні структури на подібні випадки видали нашим місцевим енергокомпаніям індульгенцію.А оплату за неї вкотре вилучать із кишень наших пенсіонерів та інших представників незахищених верств населення.
Для довідки: обсяг електроенергії, що витрачається на загальні потреби (освітлення загальних коридорів, робота насосів, ліфтів, котелень), у деяких будинках досягає кількох тисяч, а то й десятків тисяч кіловат на місяць.В Одесі житлових багатоквартирних будинків понад 9 тисяч.Страшно уявити собі розміри тих шестизначних, а то й семизначних сум, які зароблять окремі особи на одній такій травнево-червневій махінації.Підбиваючи підсумок усьому викладеному, можна зробити вельми не втішний висновок — нам з вами, простим громадянам України, котрі раз у раз обирають і президента, і парламент, так і не вдалося сформувати у владі лобі для захисту наших прав та інтересів.
А ось енергокомпанії за десятки років перебування у приватних руках про своє лобі подбали досить серйозно.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.