Уп’ятницю, 27 жовтня, у День української писемності та мови, відбудеться традиційний Радіодиктант національної єдності. Присвячений він Дню пам’яті Нестора Літописця, який відзначається саме 27 жовтня.
Радіодиктант національної єдності — це найбільший український флешмоб, долучитись до якого можуть усі охочі. Мета Радіодиктанту — об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу. Особливо важливо зараз об’єднати всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився, попри небезпеку, й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях.
Початок Радіодиктанту — об 11.00.
«Суспільне мовлення» транслюватиме його:
— на хвилях «Українського радіо» та радіо «Культура»;
— наживо в ефірі телеканалу «Суспільне Культура»;
— на YouTube-каналі «Українського радіо»;
на Facebook-сторінках «Суспільного».
Авторкою Радіодиктанту-2023 стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. Назва тексту — «Дороги України».
До методичної роботи над Радіодиктантом також долучилася мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.
Читати текст Радіодиктанту буде актор театру та кіно, виконавець ролі Івана Довбуша у фільмі «Довбуш» Олексій Гнатковський.
Текст Радіодиктанту національної єдності оприлюднять у понеділок, 30 жовтня, об 11.00, на сайті «Українського радіо» та «Суспільного Культура».
Диктанти на перевірку можна надіслати поштою або на e-mail:
— паперові листи приймаються за адресою: Київ, 01001, вул. Хрещатик, 26; важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 29 жовтня;
— або сфотографуйте чи відскануйте текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) і надішліть його на rd@suspilne.media; листи приймаються до 11.00 30 жовтня.
Ви також можете зробити фото чи відео того, як ви пишете Радіодиктант національної єдності або готуєтеся до нього, та опублікувати в соціальних мережах із гештегом #пишеморазом.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що по всій території нашої держави організують величезну кількість заходів, присвячених рідній мові. «В умовах російської агресії українська мова відіграє ключову роль у захисті національної ідентичності», — наголосив він.
Нагадаємо, що Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований командою «Українського радіо» у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу. Кількість учасників торішнього Радіодиктанту національної єдності була рекордною. Радіодиктант у 2022 році писали понад півмільйона людей на всіх шести континентах, разом з науковцями на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. На перевірку тексту радіодиктанту на «Українське радіо» загалом надійшло понад 30 тисяч електронних листів і майже 10 тисяч паперових.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.