Одесити позитивно ставляться до графіті і муралів та вважають ці види мистецтва перспективними.
Редакція газети провела невелике опитування серед одеситів по темі, що пов’язана зі ставленням людей до графіті та муралів. В цілому одесити не мають упереджених думок щодо цих видів вуличних мистецтв.
Більшість тих, кого ми запитали, вважають графіті гарним інструментом для поліпшення зовнішнього виду будинків в Одесі. Але за умови, що це не є історичною пам’яткою архітектури міста. Графіті не несе негативного посилу у суспільстві, не ображає почуттів інших та не є пропагандою.
Художник та викладач театрального мистецтва у школі № 37 Андрій Гаврилов вважає:
«…я, как художник, разумеется, отношусь к этому крайне положительно, тем более, что мы видим огромное количество голых стен. И если действительно расписывают более-менее профессиональные, талантливые люди, то я — только за».
Одесит Олексій 18 років, перехожий, вважає, що графіті можна використовувати як посил до людей у вирішенні важливих питань у суспільстві:
«…есть граффити как искусство, есть как способ самовыражения, некоторые отображают городские проблемы, загрязнение, например».
Виявилося, що ставлення людей до муралів є кращим, ніж до графіті. Мурали мають більшу авторитетність, існує позитивне уявлення про цей вид мистецтва. Вважають, що мурали набагато перспективніший вид мистецтва, ніж графіті. На думку більшості опитуваних, його варто розвивати в Одесі та Україні загалом. Це позбавляє міста депресивності.
Одесит Микита 17 років, студент МГУ, каже про розвиток муралів як мистецтва:
«…я думаю, такое искусство имеет право на жизнь, если к этому подключить государство. То есть, чтобы это было на государственном уровне и народу нравилось».
Також люди виказують побажання, щоб всі дії, пов’язані з цими видами мистецтва, мали законні підстави та узгоджувались з місцевою владою.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.