На Одеській кіностудії розпочинається виробництво біографічної драми, можливість знятися у якій буде у кожного одесита.
Музи точно не збираються мовчати. З нагоди початку роботи над стрічкою про Олександра Довженка відбулась прес-конфренція, у якій взяли участь керівник Одеської кіностудії, генеральний продюсер фільму Андрій Осіпов, кінознавець, автор сценарію Сергій Тримбач, директорка Odesa Film Production, продюсерка Ганна Дочева, заступниця голови Odesa Film Office Надія Гарабурдо, директор департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції міськради Іван Ліптуга.
Режисер-постановник стрічки Олексій Коновалов (пам’ятаєте «Фортецю Хаджибей»?) привітав присутніх по відеозв’язку і зауважив: «Усі фільми Олександра Довженка — геніальні, але не забуваємо, що він почав свою творчу діяльність саме на Одеській кіностудії. Місто зробило його кінорежисером, дало можливість зняти свої дебютні фільми, які досі вважаються одними з шедеврів кінематографічного мистецтва».
Цьогоріч виповнюється 130 років з дня нарождення класика світового кінематографа. Повнометражний художній фільм розповість, як літератор-початківець Олександр Довженко робить перші кроки у кіно і згодом стає професійним режисером. Три роки він працював на Одеській кіностудії, з 1926-го по 1929-й, здобув всесвітню славу. Як зауважив Сергій Тримбач, який як ніхто знає біографію Довженка, у світі найбільш знані імена українських режисерів Довженка і Параджанова.
— Кінострічка присвячена Олександру Довженку і розповідатиме про Одессу 1926 року, — сказав Андрій Осіпов. — Ми хочемо показати Одесу того часу — місто, яке оговталось від Першої світової та Громадянської війн. Місто, де є НЕП, джаз, бокс, де працює кінофабрика, фільми якої продаються за кордон і дають прибутки. А які непересічні люди керують кінофабрикою і знімаються тут!
«Втілюємо суто одеську історію, створюємо абсолютно український фільм, що занурить глядача в атмосферу сторічної давнини»,
— так представляє стрічку творча команда, яка на прес-конференції ділилася інформацією про нову роботу досить стримано. Відомо, що фільм створюється за підтримки Державної агенції з питань кіно. Щодо імен акторів — перемовини ще продовжуються, хіба що був натяк на Богдана Бенюка. Тізер стрічки має з’явитися восени. Знімальна група намагатиметься заощадити кошти, принаймні на масовці, тому допомога одеситів край потрібна — «у кожного буде хвилинка слави». Невдовзі місто може перетворитися на знімальний майданчик, і тут підтримку обіцяв Іван Ліптуга.
Зйомки першого художнього фильму про Олександра Довженка під час війни і фінансової кризи — це дуже непросто. Такий досвід вартий того, щоб згодом розказати про нього у форматі «кіно про кіно». Ймовірно, напише про це книгу Андрій Осіпов, який не тільки очільник кіностудії, а й письменник.
От і всі поки що подробиці. Але, як нагадав присутнім директор кіностудії і як повідомляла читачам наша газета, саме наше видання буде висвітлювати весь процес роботи над кінострічкою — це умова меморандуму про спільний проєкт між кіностудією і газетою. Отже, далі буде.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.