Брак учителів і тисячі учнів за кордоном: в Одесі підбили підсумки третього навчального року в умовах війни
30-05-2024, 11:00 |
Для понад 96 тисяч дітей, які навчаються в школах Одеси, завершується навчальний рік, останні дзвоники цьогоріч пролунають 30 і 31 травня. Незважаючи на серйозні виклики, пов’язані насамперед із повномасштабною війною, загалом навчальний рік можна назвати успішним.
Про результати навчального року 2023/2024 розповіла на брифінгу директорка Департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич.
За даними департаменту, зараз у закладах загальної та середньої освіти навчається 96,5 тис. учнів. Із них за очною та змішаною формами навчаються 59 415 учнів, дистанційною – 37 037 учнів, із них 17 611 продовжують перебувати за кордоном.
“Близько 17,5 тис. наших школярів перебувають за кордоном і 90% продовжує здобувати українську освіту. Це дуже непросто для дітей, оскільки їм доводиться навчатися одразу у двох школах: в Україні та в країні проживання. Система шкіл з українською компонентою допомогла знизити це навантаження, з 30 до 6-8 годин. Йдеться про предмети, яких немає в іноземних програмах: українська мова та література, історія України, географія”,
– розповіла очільниця департаменту.
Чиновниця зазначила, що вшколахОдеси в навчальному році, що завершується, навчаються 5472 дитини із сімей переселенців.
Цього року 827 учнів претендують на отримання свідоцтва про базову загальну середню освіту з відзнакою, 404 – на нагородження золотою медаллю, 117 – на нагородження срібною медаллю.
Як зазначила директорка Департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич, рік був дуже непростим, але насиченим на яскраві події. Незважаючи на воєнний стан, школярі були активними учасниками олімпіад, конкурсів і змагань: 39 учнів стали переможцями всеукраїнського рівня та 2 – міжнародного.
Нестача вчителів – одна з головних проблем освіти в школах Одеси.
За словами Олени Буйневич, зараз у школах понад 700 вакансій, насамперед через те, що багато педагогів виїхали з країни.
“Багато виїхало вчителів, у деяких немає можливості працювати дистанційно, деякі асимілювалися, і ми не чекаємо на їхнє повернення. Вчителів української мови у нас достатньо, а ось фізиків, наприклад, не вистачає катастрофічно. Частина наших учителів пішли добровольцями на фронт, незважаючи на те, що за законом можуть отримати відстрочку”,
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.