АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Польська пенсія для українців: як оформити та скільки потрібно стажу


28-09-2022, 19:00 |

Українці, які працювали як в Україні, так і Польщі, мають право на пенсію в обох країнах. Це передбачено міждержавною угодою про соціальне забезпечення, яка набула чинності в січні 2014 року.

 

Відповідно до його положень, для отримання необхідного стажу, терміни робіт (страхових відрахувань), людини в обох країнах, можуть підсумовуватися, пише InPoland .

На який розмір пенсії можуть розраховувати українці?

Розмір пенсії, яка призначається у Польщі, залежатиме від зарплати та внесків, сплачених працівником у ZUS (державний фонд соцстрахування).

Також одночасно пенсіонер може одержувати пенсію і в Україні. Пенсійний фонд платитиме за стаж, відпрацьований на території України.

Згідно з польсько-українським договором, українець може отримувати пенсію у Польщі, якщо останнє місце працевлаштування, зареєстроване в управлінні праці, було на території Польщі. Потрібно також, щоб це була робота за трудовим договором або за договором-дорученням.

Які умови одержання пенсії?

При цьому отримати польську пенсію можна після досягнення пенсійного віку, встановленого у країні. Зараз це 60 років для жінок та 65 років для чоловіків. Крім того, важлива і наявність трудового стажу – 20 років для жінок та 25 років для чоловіків для отримання мінімальної пенсії.

Польсько-український договір дозволяє підсумовувати трудовий стаж в Україні із пенсійним стажем у Польщі. При цьому польська пенсія виплачуватиметься лише за період трудової діяльності у Польщі.

Щоб додати до пенсійного стажу період працевлаштування в Україні, необхідно взяти довідку з місця роботи, що підтверджує, що ви там працювали, та подати до відділу ZUS за місцем проживання у Польщі.


Газета: На пенсии
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.