АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Южне знову хочуть перейменувати: з’явилася нова версія назви


4-10-2024, 17:00 |

Найближчим часом Верховна Рада розгляне питання перейменування міста Южне в Одеській області. Цього разу депутати голосуватимуть за нову назву міста – Порт-Анненталь.

Відповідний проєкт постанови опублікували на офіційному сайті ВРУ від 30 вересня.

Відповідний проєкт постанови опублікували на офіційному сайті ВРУ від 30 вересня.

 

Спочатку Южний пропонували перейменувати на Порт-Аненталь, але згодом його змінили на назву з подвоєнням літери «н» – на Порт-Анненталь. Це рішення стало наслідком рекомендацій Національної комісії зі стандартів державної мови, яка наголосила, що нова назва має відповідати стандартам української мови.

Як зазначив народний депутат України Роман Лозинський, розгляд постанов відбудеться вже наступного тижня.

Окрім Южного, до переліку міст, що підлягають перейменуванню – потрапили Первомайськ та Южноукраїнськ у Миколаївській області.

Нагадаємо, 19 вересня Верховна рада ухвалила постанову про зміну назв 26 сіл і селищ в Одеській області. Того ж дня вкотре намагалися перейменувати місто Южне, але не змогли і відклали питання для окремої дискусії.

Перш за все, варто зазначити, що в жовтні 2023 року відбулося громадське голосування за нову назву. В результаті за назву Південне проголосувало - 77% з усіх южненців, які взяли участь у голосуванні. Натомість Порт-Аненталь обрали - 6,7%, а Аненталь - 6,1% населення. З тих пір думки людей розділилися. Одні – виступають проти, бо не розуміють як нова назва стосується міста, та причетна до його історії. Інші – навпаки, усіляко популяризують та розповідають про важливість нової назви.

 

На картах 1869 та 1955 року ви можете побачити згадки німецьких колоніальних поселень “Анненталь” і “Ней-Аненталь”. Проживали на цих територіях білярці, тому населений пункт, що знаходився на місті поселення називався Біляри, а нині там знаходиться частина території Порту "Південний". На місті ж Нових біляр знаходилось поселення "Ней-Анненталь", а оскільки вони є частиною Южненської територіальної громади та Порту “Південний”, назва має безпосередню причетність до історії нашого міста.

Команда з Южного, яка запропонувала цей варіант назви, розглядала різні варіанти назв для перейменування, але зупинилися саме на Порт-Аненталь. Ця назва унікальна, має історичні корені і точно запам’ятається всіх гостям міста.

Також, команда южненців провівши дослідження знайшли згадки та інші докази відношення поселень до Южного. Наприклад в архіві Миколаївської області є збережені дані метричних книг, про новонароджених та хрещених в поселенні Анненталь за 1903 р.

Наскільки дійсно назва дотична до території міста Южного, ми поцікавилися також у керівника Інституту національної памʼяті в Одесі Сергія Гуцалюка.

Експерт пояснює, що назва “Аненталь” дійсно походить з колоніального німецького поселення, де зараз знаходиться селище Нові Біляри, але на території сучасного міста Южне, вони не проживали.

«Я вважаю, що для Южного більш доречна назва що відображає історію території міста – “Оріяна” або “Аджалик”. Оскільки місто Южне будували хлібороби, а назва “Оріяна” дослівно так і перекладається “хлібороб”. Навіть зараз Южне процвітає завдяки роботі морського торговельного порту “Південний”, який займається перевезенням зерна по всій Європі та світу. »

– коментує Сергій Гуцалюк.

Також наше видання дослідило кілька відкритих джерел і ми знайшли інформацію про те, що російська імперія хотіла зменшити вплив українців, які мешкали на території Нових Біляр у середині 19 століття. Тому вони переселили сюди інші національності, зокрема сербів, болгар, євреїв та німців. Найбільший потік переселенців складали німецькі колоністи, які приваблювалися морем, родючими землями та податковими пільгами. Тож поселення називалося Анненталь, а сама назва може мати зв’язок з неандертальцями - первісними людьми, яких назвали за місцем їхнього відкриття, що було в Німеччині.

Тобто, можна зробити висновок, що ніби назва відноситься до Южного та його територіальної громади. Але вона не відноситься до його історичного місцеположення.

Нагадаємо, що перейменуванння Южного в Порт-Аненталь, знаходиться ще на обговоренні та чекає остаточного голосування у Верховній Раді.


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.