АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2025.
Top.Mail.Ru


 Послання омбудсмену і ванна з шампанським: чим здивував концерт Вєрки Сердючки в Одесі


Учора, 19:00 |

Незважаючи на критику омбудсмена, на шоу Вєрки Сердючки в Одесі знову звучали старі хіти російською мовою. Андрій Данилко вперше прокоментував пов’язаний із цим скандал. А одним із найбільш обговорюваних моментів вечора стала ванна з шампанським Moët.

 

Чим запам’яталося шоу в Одесі

27 червня в Одесі на території Ibiza Beach Club відбувся концерт Вєрки Сердючки, в образі якої виступає Андрій Данилко. Під час виступу артист не тільки співав популярні хіти «Дольче Габбана», «Я не поняла» а й уперше публічно прокоментував критику через виконання російськомовних пісень у Києві.

В Одесі зірка іронічно відреагував на критику з боку уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня. Музичне шоу артист розпочав словами:

“Привіт, Одеса! Зі Всесвітнім днем намбуцмена”.

У перерві між хітами Андрій Данилко вирішив трохи поспілкуватися з фанатами. Він саркастично зазначив, що останнім часом усі настільки зациклилися на скандалі з ним, що навіть забули про значно серйозніші проблеми у світі.

“Для наших омбудсменів. Мене два дні так песочили, що забули про війну Ізраїлю з Іраном”,

– прокоментував артист і після цього виконав композицію “Киев-Одесса” вже українською – раніше вона звучала російською.

Також під час концерту комусь із глядачів принесли цілу ванну з пляшками шампанського Moet і з феєрверками в торті. Відео поширилося в соцмережах і викликало великий резонанс серед українців.

Пляшка такого шампанського в одеському клубі коштує щонайменше 7500. Кому призначалася ця ванна – невідомо.

Реакції користувачів у соцмережах:

  • «Сердючка – це частина української естради, але ванна шампанського на тлі війни – це перебір» ,
  • “Російськомовні хіти – це, звісно, ностальгія. Але чи час зараз для них?”,
  • “Голос у Данилка – у вогні. А ось ванна з Moët – це було занадто, хлопці…” ,
  • “Вміти виступати і тримати зал – талант. Але контекст, у якому відбувається концерт, – важливий”.

Що відомо про скандал із Вєркою Сердючкою

13 червня відбувся концерт Вєрки Сердючки в Київському Osocor Residence, де зі сцени пролунали треки мовою країни-агресора. Рішення зірки не виключати ці музичні роботи зі свого репертуару викликало сильне обурення у ведучого Віктора Дяченка. Він подав на знаменитість офіційну скаргу мовному омбудсмену Тарасу Креміню.

Ролики з події в соцмережах опублікувала телеведуча та акторка Тала Каталай. На відео чути, як Вєрка Сердючка виконує старі хіти, зокрема російськомовні пісні "Ха-ра-шо" та "Дольче габана".

Відео, які зняли інші присутні на заході, свідчать, що щонайменше частину концертної програми також проводили російською.

Телеведучий та журналіст Віктор Дяченко заявив, що від імені громадської організації "Українська мова" звернувся зі скаргою на публічний захід російською до Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.

"Маю надію, що ми припинимо мімікрувати та чекати російську армію в Києві", – додав активіст.

У коментарі для "Української правди. Життя" у Вєрки Сердючки заперечили те, що він спілкувався російською на концерті.

"Андрій Данилко не використовував російської мови під час концерту. Вєрка Сердючка говорить на своєму локальному діалекті – полтавському суржику, що з першого дня було невід’ємною частиною цього образу",

– стверджує PR-директор артиста.

Він зазначає, що під час заходу звучали композиції українською та англійською мовами, а також "декілька старих пісень в оригіналі".

Представники Андрія Данилка також заперечили порушення мовного законодавства, пославшись на Закон №2310-IX від 19.06.2023 року, який "не забороняє виконання авторських пісень російською мовою громадянами України, які не мають громадянства держави-агресора і не підпадають під інші обмеження".

За словами омбудсмена, Данилко не отримає покарання, адже це не суперечить чинному законодавству.

“Так, на превеликий жаль, у його репертуарі залишилися російськомовні пісні. Це не заборонено законом, тому що закон говорить таке: “Мовою проведення культурно-мистецьких, розважальних і видовищних заходів є державна мова. Положення цієї частини статті не поширюються на застосування мов під час виконання та/або відтворення пісень, інших музичних творів з текстом, фонограм”,

– пояснив Тарас Кремінь журналістам.


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.