АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2025.
Top.Mail.Ru


 Провулок в Одесі назвали на честь архітектора Толвінського


Учора, 17:00 |

В Одесі перейменували тупик Леваневського – тепер він носить ім’я Миколи Толвінського, видатного архітектора, чиї проєкти стали частиною культурної та наукової спадщини міста.

Микола Костянтинович Толвінський (1857 – 1924) народився у Варшаві, але саме в Одесі пережив творчий розквіт. З 1887 року він працював у міській управі та судовій палаті, створюючи житлові будинки та громадські споруди, які досі прикрашають місто.

 

У самому центрі міста, на Привокзальній площі, за проєктами Толвінського було споруджено будівлю судових установ і приміщення Земської управи. Обидва – у дусі ренесансу. Зараз у цих спорудах знаходяться управління Одеської залізниці.

У 1864 року у Російській імперії було засновано нову систему судових органів, яку офіційно почали називати Судовими установами.І в кожному великому місті імперії почали з'являтися будинки, де розміщували місцеві суди, канцелярії та інші служби.Такі споруди навмисно створювали величними, монументальними, щоб показати міць державної судової системи та викликати у людини трепет перед законом.Будівлю для судових організацій 1893 року було збудовано і в Одесі.Воно так і називалося будівля Судових установлень. Його первісний проект розробляв архітектор Василь Пруссаков, а доопрацьовував його та керував усіма роботами Микола Толвінський – архітектурна зірка Одеси.До речі, він також був членом будівельної комісії, яку створили в Одесі у 1896 році для будівництва навчальних корпусів Новоросійського університету, та проектував будівлю наукової бібліотеки.

 

Коли у 1950-х роках будівлю відновлювали, у центральній частині фасаду надбудували ще один поверх, а скульптури з даху зникли.

Серед знакових проєктів Толвінського також – лікарняний корпус оздоровниці «Куяльник», корпуси фізичного та хімічного факультетів Одеського університету, а також анатомічний корпус Медуніверситету, магнітно-метеорологічна обсерваторія і наукова бібліотека ОНУ.

До інформація:

1900 року архітектор повернувся до Варшави, де продовжив роботу в політехнічному інституті. Його син Тадеуш Толвінський, який народився в Одесі, став одним із засновників сучасної містобудівної науки Польщі.


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.