АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Архітектурні таємниці Одеси: помітний будинок на Молдаванці та невідомий архітектор


1-09-2022, 19:00 |

Прибутковий будинок Карла Тільгаля (Олексіївська площа, 1) вважається найбільшою та примітною архітектурною спорудою Олексіївської площі.

 

Цей будинок, за мірками Молдаванки, був дуже солідною спорудою, незважаючи на те, що вартість більшої частини квартир у ньому була середньою ціновою категорією. І все ж, завдяки оригінальному та вражаючому вигляду, він досі залишається значним будовою на перетині вулиць Степової та Мельницької.

У 1874 році ця ділянка мала адресу Ново-Кінна площа, 3 і належала домовласнику Посохову. З 1883 власником ділянки став Тільгаль. У березні 1890 року він вирішив збудувати на своїй ділянці будівлю, яка спочатку була одноповерховою. Нагляд за будівництвом здійснював архітектор Д. Климов, а ось ім’я архітектора, який спроектував будинок, у документах не згадується. При спробі проаналізувати архітектурний почерк фахівці дійшли висновку, що будівля самобутня, а деякі елементи декору взагалі не мають аналогів в Одесі.

У квітні 1902 року Тільгаль вирішив реконструювати будинок – надбудувати два поверхи. Цей проект він замовив інженеру Р. Раберову. Цей будинок Тільгаль збирався використовувати як прибутковий. Внутрішніх під’їздів у будинку не було, а на верхні поверхи вели галереї, або звичайні сходи, розташовані прямо на фасаді. Передбачається, що спочатку вони були дерев’яними, а коли занепали, їх замінили на металеві.

Нагляд за будівництвом спочатку вів архітектор Р. Марцинковський, але через півроку він відмовився від цього, і контролювати будівництво став архітектор К. Попов.

Перший поверх будівлі виглядає дуже скромно, єдине, що може вважатися прикрасою, це проїзна арка із закругленим отвором. А ось на другому поверсі фасад пожвавлюють ліпні маскарони (зображення облич) та картуші (напіврозгорнуті сувої). Третій поверх оздоблений ліпними елементами рослинного характеру.


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.