Про те як шанують красненці свою історію можливо дізнатися з місцевого історично–краєзнавчого музею, що знаходиться в великому шкільному приміщенні Красненського ліцею.
Екскурсію по експозиціям музею люб’язно провела чарівна Тетяна УЗУН, директорка ліцею. Красне, як і багато сіл на Тарутинщині заснували німці-колоністи в 1814 році, нащадки яких підтримують тісний зв’язок з мешканцями села – приїжджають, допомагають, запрошують до себе в гості. В Красному є окреме німецьке кладовище, яке красненці підтримують в доброму стані, за рахунок бессарабських німців тут встановлена каплиця, де зібрані стародавні предмети тих далеких часів, поряд меморіальна плита німцям, які померли в селі до 1940 року (до переселення в Німеччину). В самому музеї німцям – переселенцям присвячено три великих експозиції.
- Ми дуже ретельно збирали матеріали про наших засновників. В нас багато цікавих експонатів про ті часи, але самим раритетним є мапа, кінця дев’ятнадцятого сторіччя, яку ми відшукали разом з нашими друзями з Німеччини та повністю її відновили. На цієї мапі перераховані усі будівлі по вулицям, яка родина в якій мешкала, а також де були розташовані кірха, криниці, сади, виноградники, млини, на той час їх було три - вітряний, водяний, паровий, школа та інше, - розказує Тетяна Узун, та додає, - Кілька років тому до нас приїжджав нащадок німецької родини, яка мешкала в нашому селі, так ось, завдяки цієї мапі він відшукав будинок, де жили його пращури, так зрадів… Побіг на те місце, звичайно там вже стоїть інший будинок, але ж земля та сама, познайомився з господарями, вони його в гості запросили… Взагалі нам треба десь повчитися у наших засновників, як треба шанувати свою історію. В нас дуже гарні, дружні відносини склалися з нащадками красненських німців, зараз, під час війни вони багато допомагають мешканцям села, школі, надсилають гуманітарну допомогу, фінансову. Ми вдячні їм за це, вони справжні друзі нашого села, а як кажуть «друзі пізнаються в біді», - відмічає Тетяна.
Також в музеї зібрано багато старовинних предметів побуту, є велика експозиція присвячена героям–захисникам України, експозиції з історії села, школи, розвитку сільськогосподарського підприємства, присвячені другій світовій війні, виставка образотворчого мистецтва, ручних виробів та багато іншого.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.