Понад 90% українців вірять у перемогу у війні з росією, 55% — вважають перемогою відновлення українського суверенітету на всій території України включно з Кримом. На цьому на презентації опитування «День Незалежності України: що об’єднує українців і як ми бачимо перемогу на шостому місяці війни», яка відбулася в «Укрінформі», наголосив аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Андрій Сухарина.
«У принципі, ми бачимо, що суспільство начебто готове до затяжної боротьби, але далеко не всі. Значна частина людей усе ж таки вважає, що перемога могла б настати швидко. Не зрозуміло, наскільки вони праві чи не праві, але ще не все суспільство готове до тривалої боротьби. Мабуть, це змінюється, бо в тих фокус-групах, які ми проводили від самого початку повномасштабного вторгнення, більшість очікувала, що все припиниться буквально за кілька тижнів»,
— зауважив експерт.
За його словами, на запитання «Що можна вважати перемогою?»
більше 20 % респондентів відповіли про перемогу у війні як про щось, що включає певні територіальні втрати.
3% опитаних перемогою вважають припинення війни і, по суті, той статус-кво, який є зараз, коли окупована більша частина Херсонської, Луганської, Донецької і частина Харківської областей.
7,5% респондентів перемогою у війні вважатимуть ситуацію на 23 лютого цього року, тобто Донбас та Крим — окуповані, але інша територія України вільна.
9% вважають за перемогу відновлення українського суверенітету на всій території України, за винятком Криму.
«Але більшість все ж таки говорить про повномасштабне відновлення українського суверенітету на всій українській території: 55% — за відновлення українського суверенітету над всією територію України, відповідно до Конституції, тобто за те, що було до 2014 року. Трохи більше 20% ідуть навіть далі, кажучи, що перемогою у війні вважатимуть знищення російської армії і сприяння поваленню ладу в росії або розпаду росії як держави. Це якщо говорити про війну і про те, що люди очікують»,
— сказав Андрій Сухарина.
Надію щодо майбутнього країни відчувають понад 65% опитаних, 40% — оптимізм, 31,5% — тривогу, 23,5% — впевненість.
(З опитування, проведеного Фондом «Демініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 5 по 12 серпня за підтримки Університету Бремена та Міжнародного фонду «Відродження»).
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.