Оборонні загородження в Одеській області тонуть у піску
3-11-2024, 13:00 |
Навесні 2024 року на пляжах Одеської області почали встановлювати бетонні оборонні споруди проти потенційної висадки російської техніки – тетраподи. Пізніше в мережі почали з’являтися фото і відео, на яких було видно, як ці споруди затягує в пісок, а місцями їх майже повністю затягнуло у воду. Люди побоюються, що ці конструкції взагалі перестануть виконувати своє призначення.
Чому так сталося і як цей факт вплине на оборону Одещини, досліджував Центр публічних розслідувань.
Тетрапод –це інженерна конструкція, тетраедроподібний залізобетонний блок. Їх використовують при створенні берегозахисних таогороджувальних споруд.
Тетраподи з’явилися цього року на узбережжях Чорного моря в Одесі, Затоці та Чорноморську. Згідно з даними, які вказані на самих тетраподах, в Одесі понад 1 400 споруд були встановлені 25 травня 2024 року.
На це з бюджету виділили сотні мільйонів гривень. Через кілька місяців ці споруди затягнуло в пісок, і вже зараз частина їх майже у воді.
Як пояснив ЦПР військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко, тетраподи не дають змоги провести масштабну висадку десанту на узбережжі, коли використовується легка або середньоброньована техніка з амфібійними властивостями. Однак, у тому вигляді, як тетраподи виглядають зараз, тобто зариті в пісок, повністю свого функціоналу вони не можуть виконати.
«Основна користь від тетраподів, коли вони повністю на поверхні, коли вони повністю своєю масою, габаритами, заважають проїзду ворожої техніки», – розповів експерт.
За його словами, оборонні споруди треба було не тільки встановити і забути, а й обслуговувати.
«Оскільки вони важкі та занурюються в пісок, їм протягом цих місяців треба було проводити постійне обслуговування та оновлювати їхнє положення на поверхні. Згодом їх важче буде витягнути з піску», – каже Олександр Коваленко.
Щодо можливої висадки десанту, то представник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук вважає, що такої загрози на Одещині наразі немає. Він зазначив, що зараз висадка десанту неможлива з кількох причин: «По-перше – російські кораблі в принципі не можуть вийти в море. По-друге – росіяни втратили свої десантні здібності, через знищення ЗСУ кількох великих десантних кораблів і пошкодження інших».
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.