АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Лідер болгарської партії хоче окупувати частину Одеської області


11-01-2025, 15:00 |

Лідер проросійської болгарської партії «Відродження» Костадін Костадінов зробив заяву про необхідність повернення південної частини Одеської області до складу Болгарії. На це вже відреагувало Посольство України в Болгарії, закликавши місцеву владу засудити такі висловлювання.

 Старовинний обряд «На прът» («На прутику»), який проводиться тільки в селі Городнє Болградського району, хоча сіл в Україні з болгарським складом населення — понад сорок. Сьогодні він по праву став візитівкою болгарського села, а також об’єктом для досліджень етнографів.

Костадін Костадінов, очільник болгарської партії «Відродження», в інтерв’ю заявив, що південна частина Одеської області має належати Болгарії, адже, за його словами, більшість населення цього регіону становлять болгари. Заява політика отримала широкий резонанс.

Посольство України в Болгарії називає висловлювання Костадінова неприпустимими. У дипломатичному представництві зазначили, що подібні заяви суперечать статусу Болгарії як країни-члена Європейського Союзу та свідчать про системне просування кремлівських наративів.

 

Українські дипломати закликали болгарську владу публічно засудити цю заяву та вжити відповідних заходів для недопущення подібних випадків у майбутньому. На момент публікації офіційна реакція від керівництва Болгарії відсутня.

 

Наприкінці XVIII століття російською імператрицею було видано указ про заселення цього пустельного краю. У ньому говорилося, що кожному, хто приїде сюди на постійне місце проживання, безкоштовно у тимчасове користування виділять певну кількість землі. Таку пропозицію радо зустріли тодішні мешканці Німеччини, Польщі, Греції. А також Болгарії — болгари, гагаузи та албанці втікали від турецького гніту саме сюди, на південь України. Люди отримували наділи, займалися господарством.

Багато було й втікачів, адже в Одесі не було кріпосного права. Крім того, з 1817 по 1856 рік Одеса була зоною «порто-франко» (користувалася правом безмитного ввезення та вивезення товарів). Тут працювали фабрики та заводи, розвивалася освіта. Все це приваблювало людей, котрі шукали роботу. Так і стала Одеська область, особливо її південна частина, багатонаціональною.

Особливість людей, які тут проживають, у тому, що вони всім серцем намагаються зберегти та передати важливу спадщину предків. Це те, що притаманне людям будь-якої національності. Саме тому вже понад 200 років на цих землях поряд з українською виразно звучать болгарська, гагаузька, молдавська та албанська мови. Так було і так є й сьогодні.


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.