З 1 листопада забороняється промисловий, аматорський та спортивний вилов риби у зимувальних ямах Одеської області.
Про це повідомив Одеський рибоохоронний патруль.
Кордони зимувальних ям встановлені на річках Дунай, Дністер та Турунчук, а також на Хаджибейському лимані. Заборона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2023 року.
Термін «зимувальна яма» виник ще в XIX столітті. Спочатку так називали місця скупчення риби взимку на річках. Оскільки найчастіше ці місця знаходилися на великих глибинах, їх назвали зимовими ямами.
Починаючи з 50-х років XX століття вводилася заборона на лов риби в межах цих місць взимку. Тоді ж було визначено основні зимові ями на величезних річках.
Але далеко не всяка яма на річці стає зимувальною. Глибина не є основною умовою для скупчення та зимівлі риби на річках. Необхідно, щоб біля дна була зона з уповільненою круговою течією. У таких місцях риба достатньо забезпечена киснем. У той же час їй не потрібно витрачати багато енергії на опір течії.
Температура у таких зимувальних ямах становить близько чотирьох градусів тепла. Глибина ям має бути більшою, ніж висота промерзання льоду — не менше двох метрів.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.