АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Одеські сюжети Сіменона: в музеї Блещунова нова виставка


18-03-2023, 19:00 |

Наші музеї продовжують працювати та запрошують на цікаві виставки, попри воєнний стан. Так з 18 березня, всі бажаючі можуть подивитися на Одесу очима Жоржа Сіменона – письменника, журналіста, мандрівника. Виставка його фотографій відкрилася в галереї «Квартира N6» музею «Будинок Блещунова».

 

Дев’яносто років тому, у травні 1933 року на одеський берег зійшов відомий іноземець – бельгієць Жорж Сіменон. В Одесі він провів тиждень. Письменник багато знімав, адже свои враження від відування Радянського Союзу він мав опублікувати в серії статей у французькому тижневику «Ле Жур» («День»).

«Здається, що наше місто він знімав як детективний романіст. І ми вважаємо, що відображення цього погляду залишилось на тих кадрах, які він вибирав. Тому нашу експозицію ми формували як книгу. Нашим глядачам ми також пропонуємо її розглядати з точки зору журналіста-криміналіста»,

– говорить кураторка виставки Марія Опрятова.

 

Марiя Опрятова

Втім, радянська цензура того часу була жорстокою. Не зважаючи на те, що письменник та його дружина гуляли містом під наглядом співробітників НКВС та лише певними маршрутами в центрі міста, більшість відзнятих фотоплівок вилучили під час його від’їзду із СРСР. Таким чином, у нього залишилось лише 69 кадрів із зроблених Одеси, 35 з яких представлено на виставці.

 

 

 

Сіменон не знімав художніх фото, кожний його знімок – це історичний артефакт, документ і розглядати ці світлини, знаходити загадки та шукати відповіді на них можна багато часу. Результатом подорожі стала глава під назвою «Народ, який хоче їсти» в книзі «Мої навчання. Репортажі 1931-1946 рр.» та серія статей в газетах.

 

 

 

Через тридцять років Жорж Сіміон відвідав Одесу вдруге, вже під час відлиги, в 1965 році. А в 1978 він встановив дружні зв’язки з Одеським літературним музеєм. Там, до речі, зберігаються його листи та люлька письменника, адже він був завзятим курцем.

На виставці в Музеї Блещунова глядачів чекає цікавий квест не лише по старій Одесі. Відомий автор детективних романів залишив багато загадок в своїх архівних папках. Саме їх будуть розгадувати відвідувачі.

Символічно, що місяць тому Одесу відвідали колеги та співвітчизники Сіменона – бельгійські журналісти із видання «Ле Суар» («Вечір»). Вони працювали над репортажем про культурне життя міста під час війни. І ця циклічність невипадкова, вважають в музеї. Саме тому на виставці представлений погляд на місто фотографа П’єра Іва Тьєнпона через дев’яносто років після Сименона.

 

 

«Якщо співвідносити фотографії, які зробив Сімено в 1933 році – це Голодомор, і лютневі – це війна, то ми все одно бачимо наше місто, якому вдалося зберегти своє обличчя, свій оптимізм незважаючи ні на що. Саме це об’єднує роботи цих двох фотографів»

– розповідає Олена Ілясова, в.о. директорки музею «Будинок Блещунова».

 

Олена Ілясова

Зануритися в атмосферу старої Одеси можна у виставковому просторі музею Блещунова «Квартира №6» по суботах та неділях до 16 квітня по вул. Польська, 19.

Юлия Сущенко


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.