АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Одеський будинок Фельдмана та його диво-двері


31-03-2023, 19:00 |

В Одесі далеко не один будинок називається «будинком Фельдмана» – на прізвище власника. Ми розповідаємо про ту будівлю, що числиться під номером 28 на вулиці Катерининській (на розi Буніна).


 

 

Одеському будинку майже 200 років

Триповерховий будинок не завжди був таким, яким ми бачимо його зараз. Його почали будувати 1841 року як двоповерхову будову (арх. Л.Камбіаджо). Тоді ним володіли грекi Мавро.

Вже до 1887 року, як повідомляє Архітектурна фотобаза PhotoBuildings, будинок було реконструйовано (арх. А.Вейтко). І власником будинку вже вважається купець Яків Фельдман.

 

Проект «Про Одесу з любов’ю» згадує, що з 1889 року і до 1901 року на цю адресу розміщувався склад землеробських машин та майстерня інженера-технолога одеської 2-ї гільдії купця Миколи Мельникова.

З 1889-го і до 1914 року в будинку розташовувався магазин водопровідного приладдя одеської купчихи австрійськопідданої Марії Теодорович.

Була тут і бакалійна торгівля, і торгівля годинниками.

У 1927-1928 роках було складено проект улаштування будки для кінотеатру в цьому будинку.

В 1938 тут розташовувався науково-дослідний опорний пункт інституту тваринництва.

У 1980-ті роки у будинку розташовувався відділ обліку та розподілу житлоплощі одеського міськвиконкому.

Нині це житловий будинок з адміністративними приміщеннями. Як бачите, фасад будинку явно потребує реставрації.

 

Стародавні одеські двері – в оновленій красі

Сьогодні перший поверх будинку відомий величезними скляними вітринами. Колишній магазин звідси виїхав, вітрини зараз замазані. А між ними (треба ще пошукати) з’явилися відреставровані (проект «1000 дверей Одеси») стародавні двері, що дивом збереглися. Вона справді зараз виглядає як диво.

Про ці двері та про те, що вони потребують докладання рук фахівців-реставраторів, писали одеські краєзнавці неодноразово. Про неї відгукувалися саме як «про оригінальні двері, що дивом збереглися», що ведуть у під’їзд будинку.

І тепер ми бачимо результат.

 

До та після реставрації

Як повідомляє проект «Тисячі дверей Одеси», тепер перед нами «відреставровані унікальні дубові двері зразка кінця XIX століття, які прикрашають солідний будинок Фельдмана».

Як і будь-яке подібне перетворення старих дверей, процес реставрації був особливо складним. Реставраторам довелося виявити максимум акуратності та професіоналізму, щоб зберегти та відновити первозданний вид витвору мистецтва.

Робота над дверима тривала понад півроку на кілька етапів. Що в результаті? Те, що ми бачимо на фото: результати реставрації дубових дверей будинку Фельдмана вражають своєю красою.

 «Вдалося зберегти всі оригінальні елементи та деталі дизайну, виявити та відтворити втрачені, передати атмосферу історії та культурну спадщину епохи. Нині двері постають перед нами у всій своїй красі, ставши своєрідним символом поваги до нашої історичної спадщини та творчого духу архітекторів минулих століть»,

– повідомляє ресурс «1000 дверей Одеси».

Мария Котова


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.