АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.
При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Випускники з Рені: скільки з них збирається їхати з України


2-06-2023, 17:00 |

Чи планують випускники шкіл багатонаціонального Придунав’я, користуючись знанням мов, продовжити навчання за кордоном? Чи не збільшився відтік української молоді за кордон під час широкомасштабної війни?

 

У 2023 році Міністерство освіти і науки України збільшило державне замовлення на ІТ-спеціальності та спеціальності, які будуть потрібні для відновлення країни. Це зокрема фахівці з електротехніки, а також фізики, хіміки, будівельники, інженери, архітектори. Водночас не збільшуватимуть держзамовлення для юристів та економістів. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко.

Яка буде ситуація цього року

За даними Ренійського міського відділу освіти, у перший рік великої війни атестати про повну середню освіту отримали 267 випускників, з них виїхали за кордон 34 юнаки та дівчата, що становить 13%. Для порівняння: 2021 року за кордон виїхали 10% випускників. Тобто говорити про те, що широкомасштабна війна спровокувала відтік молоді, не можна.

Проведене нами опитування старшокласників Ренійської опорної школи показало: їх вирішення багато в чому залежатиме від стану справ у країні — чи дозволить ситуація повноцінно працювати вітчизняним вишам. На думку молодих людей, навчання у дистанційному форматі – це великий мінус.

Яким професіям віддають перевагу цього року випускники з огляду на перспективи працевлаштування нам з’ясувати не вдалося. Виявляється, у старшокласників та їхніх батьків є прикмета: у жодному разі не можна говорити про свої плани, інакше вони не збудуться. Але, судячи з опитування, кожного другого юнака приваблює професія моряка. Три аргументи на її користь: хороший заробіток, свобода пересування в умовах воєнного стану та можливість подивитися світ.

Як розповіла директор Ренійської опорної школи №6 Євгенія Кічук, останніми роками частина випускників продовжують освіту в Румунії, Болгарії, Польщі, Чехії.

— За кордон їдуть, як правило, найздібніші діти, і це дуже прикро, — сказала Євгенія Петрівна.

Які плани у випускників шкіл Придунав’я

Мар’яна Топали, директор Лиманської школи:

— Цього року у нас 21 випускник, і майже всі вони планують продовжити освіту в Румунії. Принаймні лише дві дівчини написали заяви, щоб складати мультитест. Ми маємо інформацію про те, що цього року Румунія спростила умови вступу до своїх вишів для дівчат та юнаків з України. Наступного навчального року навіть обіцяють підняти для них стипендію: якщо перевести за курсом, то вона становитиме близько 6,5 тисяч гривень на місяць.

Ірина Карталяну, директор Плавнінської школи:

— У нас 16 випускників, четверо з них уже виїхали з батьками за кордон. Наскільки я знаю, планують виїхати і багато інших. Чому? У Румунії нашим випускникам пропонують бюджетні місця, виплачують стипендію, надають гуртожиток. Випускників приваблює також високу якість освіти та близькість до будинку. Хороший університет є, наприклад, у місті Галац (Румунія), яке знаходиться від Рені всього за 24 кілометри.

Маріанна Черня, директор Долинської школи:

Ми точно не знаємо, скільки наших випускників поїдуть за кордон, про свої наміри продовжити освіту в Румунії однозначно заявили поки що п’ятеро. Підсумки вступної кампанії побачимо пізніше, тут, як кажуть, курчат восени вважають.

Антонина Бондарева


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.