Типовий перелік послуг може коригуватися залежно від потреби підопічного та його можливостей.
«Мені встановлено інвалідність 1-ї групи за зором, тому я перебуваю на обліку в центрі надання соціальних послуг. Прошу роз’яснити, що входить до обов’язків соцпрацівника у сільській місцевості.
Тамара Бровченко, село Глушки, Київська обл.»
Основні зусилля соціальних працівників спрямовані на допомогу у самообслуговуванні та веденні домашнього господарства. Як ви написали, вас цікавлять послуги у сільській місцевості. З чого ми зробили висновок, що це стосується домашнього господарства. І більшість цих послуг належить як до сільських, так і до міських жителів.
Треба розуміти, що типовий перелік послуг може коригуватися залежно від потреби підопічного та його можливостей. Зокрема, соціальна допомога вдома надається особам, які не здатні до самообслуговування через часткову втрату рухової активності* (мають III, IV та V групи рухової активності). На основі групи рухової активності розробляється індивідуальний план послуг: що більше проблем із руховими функціями, то більше допомагають соцпрацівники.
***
Базовий перелік послуг прописано у Наказі Міністерства соціальної політики «Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги з натуральної допомоги» № 147 від 25 березня 2021 року. Нас цікавить розділ 8 «Зміст соціальної послуги», який має такий вигляд.
Прання білизни та одягу.
Прасування.
Дрібний ремонт одягу.
Ремонт взуття.
Прибирання приміщення (косметичне, вологе, генеральне).
Миття та обклеювання вікон.
Організація чищення пічних димарів.
Допомога у забезпеченні паливом (вугіллям, дровами).
Рубка (розпилювання) дров.
Принесення вугілля, дров.
Допомога у обробці присадибної ділянки (не більше 0,02 га).
Скошування трави біля будинку, паркану.
Забезпечення дрібних ремонтних робіт в приміщенні (наприклад, сантехніки, розеток, вимикачів, меблів).
Допомога у консервації овочів та фруктів.
Організація харчування (приготування або допомога у приготуванні їжі, доставка їжі).
У Наказі № 147 також визначено терміни надання послуг. Наприклад, косметичне прибирання житла проводиться один раз у п’ять днів. Раз на тиждень надається допомога у консервації овочів та фруктів. Для прання білизни може бути відведено два дні на тиждень. А от скошування трави або обробка земельної ділянки (прополка від бур’янів, посадка та збирання врожаю) можливі лише один раз на місяць. На виконання усіх видів робіт приділяється певний час.
*Наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Державного стандарту догляду вдома» № 760 від 13 листопада 2013 року (у редакції від 7.09.2021 р.).
Наша довідка
Соціальна послуга догляду вдома може надаватися:
для людей похилого віку та осіб з інвалідністю з фізичними та (або) сенсорними порушеннями III групи рухової активності – 1-2 рази на тиждень (за необхідності);
для IV групи рухової активності:
– 5 ступінь індивідуальної потреби – 2 рази на тиждень,
– 6, 7 ступені індивідуальної потреби – 3 рази на тиждень;
для V групи рухової активності – 5 разів на тиждень (але, залежно від категорії та стану здоров’я підопічного, може бути один-два рази на тиждень, а може й 6-7 разів на тиждень).
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.