Прогнози медиків, як війна вплине на здоров’я українців
21-08-2022, 17:00 |
За попередніми оцінками, лише психологічної підтримки потребуватимуть 15 мільйонів людей, відбудеться загострення хвороб та передчасне старіння.
Війна негативно вплине на здоров’я українців у довгостроковій перспективі. Насамперед це позначиться на стані психічного здоров’я громадян, а також призведе до загострення хвороб. Зокрема,посиляться онкологічні та серцево-судинні захворювання.
Про це розповівміністр охорони здоров’я Віктор Ляшков інтерв’ю.
Він зазначив, що в Україні зросте кількість хворих на рак із запущеними стадіями, а такожпочастішають випадки інфарктів та інсультів у молодому віці.
“Хотілося, щоб війна не вплинула і щоб перемога якнайшвидше настала. Але ми вже зараз розуміємо, що матимемо негативні наслідки, оскільки питання скринінгу, профілактичних оглядів сьогодні точно не у пріоритеті українців.
А з огляду на те, що ми зараз маємо війну, а до цього два роки коронавірусної хвороби, яка теж обмежувала доступ до медичної допомоги, ми готуємось до кількох проблемних моментів”, – пояснив міністр.
За попередніми оцінками,психологічної підтримкипотребуватимуть 15 мільйонів людей. З них приблизно 3 мільйони потребуватимуть ще допомоги психіатра чи психотерапевта, якщо підтримка не буде надана вчасно. При посиленні ситуації буде потрібне також медикаментозне лікування.
У зв’язку з цим Ляшко закликав позбутися стереотипів щодо слова “психолог” чи консультацій у психолога через гарячу лінію.
“Коли ми говоримо про психолога, то чомусь у багатьох ідуть асоціації, напевно, ще з радянських фільмів про психіатричну лікарню з білими халатами та зав’язаними руками, колючим дротом.
Якщо звернути увагу на американські фільми, то там консультації у психолога – це нормально, і нам також потрібно це зробити, тому що люди, які переживають стрес і думають, що це їх не стосується, що вони стійкі, все одно потребуватимуть консультації психолога. “, – підкреслив глава МОЗ.
За словами міністра, війна призводить до того, щоукраїнці постаріють на 10-15 років.Але йдеться не про зовнішній вигляд, а про хвороби, які мали якусь вікову структуру.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.