АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Мобілізація: з якими хворобами не беруть до армії


22-08-2022, 13:00 |

Через воєнне вторгнення РФ воєнний стан і загальну мобілізацію в Україні продовжили до 21 листопада. Проте є ті, хто не підлягає призову навіть у цей час.

 

Сьогодні поговоримо про хвороби, з якими не беруть на війну. Список хвороб прописаний в наказі « Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України», пише Знай.

З якими хворобами не мобілізують?

До таких захворювань відносяться:

  • Хвороби органів зору – умовно непридатними у воєнний час вважаються особи, які мають серйозні анатомічні дефекти повік, орбіт або очної кон’юнктиви, що супроводжуються вираженим порушенням рухових або зорових функцій на обох очах.
  • Хвороби органів слуху – якщо особа має стійку, повну глухоту на обидва вуха або глухонімоту, що має виражені вестибулярно-вегетативні порушення, що супроводжуються виникненням симптомів хвороби Меньера, вона не підлягає мобілізації.
  • Розлади психіки та поведінки – непридатними для служби в армії вважаються особи, які страждають на стійкі розлади психіки.
  • Онкологія – особи, які мають онкозахворювання та встановлений невиліковний діагноз, не можуть бути призвані на військову службу.
  • ВІЛ-інфекція – якщо ВІЛ супроводжується розвитком паразитарних чи інфекційних захворювань, утворенням злоякісних пухлинних процесів, іншими уточненими захворюваннями, то особа непридатна до служби в армії у мирний та воєнний час.
  • Хвороби системи кровообігу – якщо людина має важкі форми таких хвороб, то вона непридатна до служби в армії.
  • Захворювання нервової системи – у воєнний час непридатними до служби вважаються особи, які страждають на гостру форму менінгіту, енцефаліту, мієліту, енцефаломієліту, внутрішньочерепному або внутрішньохребцевому абсцесу, системній атрофії, дегенеративних патологіях,  захворювання нервово-м’язового апарату, міопатією, дорсалгією, радикулопатією, цервікалгією, ішіас, люмбаго.
  • Хвороби дихальної системи – від служби в армії звільняються чоловіки, які страждають на хронічну форму бронхіту та пневмонії, ХОЗЛ або мають важку форму бронхіальної астми.
  • Патології сечостатевої системи – якщо призовник має тяжкий нефротичний синдром, хронічний інтерстиціальний нефрит, гострий пієліт, пієлонефрит, тубулоінтерстиціальний нефрит, хронічний первинний пієлонефрит, нефропатії, ниркову недостатність, гідронефір його не можуть призвати до армії.
  • Захворювання кісток – не підлягають призову на військову службу особи, які страждають на виражену деформацію або дефекти пальців кисті, стоп; важку форму плоскостопості; фібробластичні патології з порушенням рухової активності.
  • Гепатити – непридатною є особа, яка страждає на тяжку форму вірусних гепатитів, які погано піддаються лікуванню та супроводжується вираженим порушенням у роботі органів і систем.
  • Захворювання травної системи – не підлягають мобілізації у мирний та воєнний час особи, які мають щелепно-лицеві аномалії (за винятком уроджених), у тому числі і аномалій прикусу, що супроводжуються порушенням дихання, нюху, а також ковтальної, мовної та жувальної функції.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, в яких випадках українці можуть відмовитися від повістки.


Газета: На пенсии
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.