Яке сьогодні свято: 13 серпня – День галасливих раковин
13-08-2023, 17:00 |
Свята, які відзначають 13 серпня
Загальні: 13 серпня прийнято святкувати День зустрічей та Міжнародний день шульг.
Професійні свята–День будівельника і День працівників ветеринарної медицини.
Крім цього, ви можете відзначити День галасливих раковин – чим не привід для свята?
Щороку другої неділі серпня Україна вітає будівельників. Цього року День будівельника 2023 року випадає на 13 серпня. Важливість цієї професії є величезною, адже результатами праці будівельників ми користуємося щодня.
У будівельників є традиційне посвята в професію для новеньких: молодий працівник повинен відкусити шматок хліба із сіллю, потримати руки над чашею з вогнем, а також одягнути каску та пройти “випробування” цеглою.
Найвдалішим днем для будівництва нового будинку з часів давніх слов’ян вважаються вівторок та четвер. Велике значення мало місце для будівництва. У жодному разі не можна було будувати на перехресті чи перетині доріг, а особливо на місці могили чи чиєїсь загибелі.
День працівників ветеринарної медицини було створено указом президента України у 2001 році. Слово “ветеринар” має латинське коріння, а ветеринарія є досить давньою галуззю, яка з’явилася ще тоді, коли люди приручили тварин. Перша ветеринарна школа була відкрита у Франції у XVIII столітті з ініціативи правителя Людовіка XV.
Хто не чув у дитинстві, як шумить море, якщо прикласти до вуха раковину?
З цього приводу ходило безліч легенд: що раковина співає пісню моря; що море шумить усередині раковини, щоб вона не забувала про нього і багато-багато інших. І звичайно в дитинстві, їдучи додому, ми брали раковину на згадку, щоб потім слухати її і згадувати шум прибою та лагідні теплі хвилі.
Однак все це, звичайно, дитяча фантазія і жодного моря (на жаль) усередині раковини немає. Коли ми прикладаємо її до свого вуха, ми чуємо зовсім не шум моря, а навколишні звуки, що резонують зі стулками раковини. Подібний шум можна почути, приклавши до вуха звичайну склянку або чашку. Але чому ці звуки так нагадують нам море?
Виявляється, вся справа у звукових хвилях та певній частоті звуку морського прибою. Адже море шумить багатогранно – у його звуках змішуються шелест хвилі, шепіт піщинок і раковин на дні, морський бриз і бавовни бризок, що розлітаються. Багато звукових хвиль накладаються один на одного, згідно з явищем інтерференції, і ми ідентифікуємо ці звуки як “шум моря”.
У невеликому замкнутому просторі (такому, як чашка або раковина) безліч зовнішніх звуків також накладаються і з’єднуються, утворюючи певний шум, схожий по частоті звуку на шум морського прибою.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.