З яких джерел наповнюється державний бюджет України у 2023 році – звіт Мінфіну
29-10-2023, 13:00 |
Наймасштабнішим джерелом фінансування держбюджету України поточного року стала макрофінансова допомога від ЄС. Мінфін представив детальну інфографіку про це.
Через те, що власні ресурси України на боротьбу з російською агресією не вистачає, бюджет країни поповнюється, в основному, завдяки фінансовій допомозі наших союзників з усього світу. Дані про це опублікував Мінфін.
Як розподілено джерела фінансування українського бюджету
Міністерство вказало, що найзначнішими надходженнями до українського бюджету цього року стали:
макрофінансова допомога ЄС – $16,2 млрд;
ОВДП* – $12,7 млрд;
гранти США – $10,9 млрд;
фінансування МВФ – $3,6 млрд;
пільгова допомога Канади – $1,8 млрд.
Глава відомства Сергій Марченко в інтерв’ю Reuters повідомив, що отримувати нову фінансову допомогу для України стає дедалі важче. Річ у тім, що світові лідери приділяють дедалі більше уваги майбутнім виборам у своїх країнах, вважає він. При цьому важливим фактором є зростання геополітичної напруженості у світі.
Яким буде фінансування бюджету України 2024 року
За словами Марченка, ситуація з міжнародною допомогою для нашої країни є “досить невизначеною”, тому переговори з країнами-донорами все ще тривають.
“На наступний рік ми ведемо переговори з нашими партнерами, і я сподіваюся, що нам вдасться забезпечити фінансування всіх наших потреб”, – зазначив міністр.
Марченко також повідомив, що наступного року Україна розраховує на такі зовнішні надходження:
допомога Європейського Союзу – €50 млрд протягом чотирьох років (по €12,5 млрд на рік);
кошти від МВФ;
гранти від США (безповоротні).
*Облігації внутрішньої державної валютної внутрішньої позики.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.