Кому не дадуть гроші на житло – у яких випадках відмовляють у компенсації
13-01-2024, 13:00 |
Програма "єВідновлення" почала роботу в травні минулого року, коли українцям почали компенсувати вартість житла, частково зруйнованого внаслідок воєнних дій. Максимальна сума такої виплати – 200 тисяч гривень.
За словами голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк, відсоток відмов за програмою “єВідновлення” досить невисокий.
На поточний момент відмову отримали 13 520 заявників із понад 66 000 українців, які подали заявки.
Як пояснює Шуляк, найчастіше відмовляють із таких причин:
через надання недостовірної інформації про ступінь пошкодження житла,
за відсутності нерухомості в держреєстрі майнових прав,
у випадках, коли йдеться про місця загального користування, наприклад, загальні простори в багатоповерхівках.
За її словами, ще один доволі поширений варіант відмови, коли сам заявник відмовляється від компенсації в очікуванні запуску наступних етапів програми. Наприклад, якщо сума пошкоджень відчутно більша за 200 тисяч грн, що передбачає вже капітальний ремонт, було раціонально дочекатися наступного етапу програми, на якому виплачується компенсація до 500 тисяч грн.
Зрозуміло, жодних компенсацій не передбачено для тих, хто співпрацював з окупантами, і підсанкційних осіб. Також не отримають виплати ті, хто має кримінальну судимість за злочини проти основ національної безпеки України.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.