“Фінансова піраміда” Пенсійного фонду: куди йдуть гроші тих, хто не встиг вийти на пенсію (відео)
9-02-2024, 11:00 |
Наші читачі поставили запитання, що відбувається з пенсійними внесками тих, хто не дожив до пенсії та чи можна отримати пенсію у спадок. Відповідаємо і розповідаємо, як діє солідарна пенсійна система і чим вона відрізняється від накопичувальної.
У новому відеоролику на нашому Youtube-каналі експерт з пенсійної справи Сергій Коробкін відповів на ці та інші запитання:
Що відбувається з пенсійними внесками тих, хто не дожив до пенсії.
Чим відрізняються солідарна та накопичувальна пенсійні системи.
Чи можна отримати пенсію у спадок.
Сьогодні в Україні діє солідарна пенсійна система. Це означає, що поки людина молода, вона працює і платить податки. Гроші йдуть на виплату пенсій нинішнім пенсіонерам. А коли людина йде на пенсію, то держава вже їй виплачує пенсію за рахунок податків тих, хто продовжує працювати. У цьому і полягає солідарність поколінь.
Якщо людина все життя працювала, платила пенсійні внески, то коли настає пенсійний вік, держава бачить, що вона брала участь у цій солідарній системі та заслуговує на пенсію.
Залежно від внеску, залежно від стажу зарплати, нараховується певна сума. Тобто є загальний казан, куди всі скидаються, і потім із цього загального бюджету гроші розподіляються між усіма пенсіонерами.
Детальніше, що відбувається з внесками, якщо людина не дожила до пенсії, дивіться в новому відео.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.