АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 У Раді запускають процедуру звільнення міністра енергетики Галущенка – нардеп


10-01-2025, 17:00 |

Членкиня енергокомітету ВР Інна Совсун разом з народними депутатами різних фракцій запускає реєстрацію постанови про звільнення з посади міністра енергетики України Германа Галущенко.

 

Про це повідомив заступник голови податкового комітету ВР Ярослав Железняк.

"Моя колега та член енергетичного комітету Інна Совсун разом з народними депутатами з різних фракцій запускає реєстрацію постанови про звільнення міністра енергетики", - повідомив він.

Серед причин нардеп назвав "системну корупцію в енергетиці", "провалену роботу по захисту частини енергоінфраструктури", "брехню та маніпуляції" та інше.

Железняк серед причин додатково назвав неприйнятну поведінку міністра під час години запитань до уряду, яка пройшла 10 січня у Верховній Раді.

Депутатка від фракції "Голос" Інна Совсун зазначила, що енергокомітет отримав лист від представників Єврокомісії і посольства США, в якому висловлюється стурбованість тим, що в публічному просторі з'являється інформація, що начебто вони підтримують проєкт з добудови 3 та 4 енергоблоків ХАЕС.

Зокрема, обурення викликала відповідь Германа Галущенка:

"Насправді це саме так, і якщо ми говоримо про третій і четвертий, то саме в тексті закону є норма, яка говорить про те, що ці блоки будуть працювати на американському паливі.

А от стосовно позиції клерків середнього звена представництва Єврокомісії, Інно, мені дуже шкода, що ви бігаєте по посольствах і поливаєте брудом нашу енергетику і нашу державу",

- заявив Галущенко.

Згодом у Міненерго повідомили, що у стенограмі засідання Верховної Ради "чітко зафіксовано, що заява міністра не стосується слів посла ЄС в Україні".

"На жаль, питання будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС стало предметом маніпуляції, у тому числі зі сторони окремих опозиційних депутатів Верховної Ради та експертів. Зокрема, в рамках відповідних публічних обговорень було використано приватне листування дипломатів середньої ланки, не уповноважених на висловлення офіційної позиції ЄС чи держав-членів. Саме про це листування говорив міністр у своїй доповіді", -

йдеться у повідомленні.

Железняк закликав колег депутатів підтримати постанову про відставку міністра Галущенка.

Довідка. Члена Кабінету міністрів України (крім прем’єр-міністра) може звільнити Верховна Рада України в таких випадках:

  • Якщо він сам подав заяву про відставку.
  • За поданням прем’єр-міністра (для міністра закордонних справ або оборони — за згодою президента).
  • Якщо президент подасть відповідне подання для міністра закордонних справ або оборони.
  • З ініціативи Верховної Ради.

Рішення Верховної Ради ухвалюється постановою, і звільнення набуває чинності в день прийняття цього рішення. У разі смерті міністра його повноваження припиняються з дати смерті.
На вакантну посаду призначається нова особа, яка вступає в обов’язки після складення присяги. Якщо Кабмін йде у відставку або завершує роботу перед новообраною Радою, всі його члени звільняються з моменту початку роботи нового уряду.

Нагадаємо:

Другим рівнем захисту забезпечено 69 підстанцій НЕК "Укренерго" станом на 10 січня, ще на 13 тривають роботи.

Джерело


Газета: Слово
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.