АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Посольство США стежить за тим, щоб зброя, що поставляється Україні, не потрапляла на «чорний» ринок


29-10-2022, 13:00 |

Частину озброєння відстежити практично неможливо.

 

Портативні і високотехнологічні боєприпаси, такі як ракети Stinger і Javelin, що постачаються Україні, знаходяться в центрі програми моніторингу з посольства США в Києві. Про це пише американська щоденна газета The New York Times.

Після побоювань у Конгресі та звинувачень Росії у контрабанді зброї, адміністрація Байдена у четвер оприлюднила свій план із забезпечення того, щоб зброя на суму 17 мільярдів доларів, яка вирушає в Україну, потрапила на поле бою, а не на чорний ринок.

У п'ятисторінковому документі, який, загалом, описує програму, описується надання додаткової підтримки Україні. Однак у документі йдеться:

«Ми визнаємо, що хаотичний характер бою може утруднити це».

Занепокоєння щодо торгівлі зброєю, чи то екстремістські групи, ворожі уряди чи російська армія, виникло майже відразу після того, як США та їхні європейські союзники почали надавати військову підтримку Україні. Експерти кажуть, що майже неможливо відстежити все легке озброєння, У тому числі переносні керовані з плеча ракети, відомі як «Джавелін».

Американські офіційні особи заявили, що вони впевнені, що високотехнологічні ракети, пускові установки та інше озброєння, подароване Україні, досягло лінії фронту. Вони також відзначили нещодавні арешти росіян та інших осіб, упійманих під час спроби контрабанди автоматів, боєприпасів та іншої зброї.

Тим не менш, законодавці в Конгресі вимагали суворішого нагляду.

«Американські платники податків заслуговують на те, щоб знати, що їхні гроші допомагають Україні ефективно давати відсіч Росії»,

– заявив у травні сенатор-республіканець від штату Луїзіана Джон Кеннеді.

У липні Європейське поліцейське агентство, відоме як Європол, заявило, що потік зброї, що відправляється в Україну, «може призвести до збільшення постачання вогнепальної зброї та боєприпасів до ЄС через встановлені маршрути контрабанди чи онлайн-платформи».

«Ця загроза може стати ще вищою після закінчення конфлікту»,

- Попередило агентство.

Того ж місяця міністр оборони України Олексій Резніков заявив ВВС, що побоювання, що зростають, з приводу незаконного обігу зброї значною мірою є результатом російської кампанії з дезінформації і що Україна здійснює відстеження кількома способами. Але він визнав можливість контрабанди зброї з України в решту Європи та підтвердив, що деякі озброєння були захоплені росіянами.

Високопосадовець адміністрації Байдена цього тижня заявив, що США відомий лише один приклад контрабанди, що піддається перевірці. системи озброєння з України з початку війни: протитанковий гранатомет шведського виробництва, який вибухнув у багажнику машини приблизно за 10 миль від Москви. Згідно з повідомленнями ЗМІ про інцидент, внаслідок травневого вибуху було поранено російського військового у відставці, який щойно повернувся зі сходу України.

Чиновник на умовах анонімності описав план адміністрації Байдена щодо боротьби з контрабандою до того, як його оприлюднили в четвер. План виходить за межі безпосередніх потреб поля бою і передбачає залучення додаткових кадрів та інших ресурсів для посольства США в Києві в найближчі рокидопомогти з наглядом.

За словами високопосадовця, основна увага в плані приділяється переносним, смертоносним і високотехнологічним боєприпасам. Серед них, за його словами, понад 1400 ракет ППО Stinger та 8500 протитанкових керованих ракет Javelin, які надала адміністрація Байдена.

Микола Соков, експерт Віденського центру з роззброєння та нерозповсюдження зброї та колишній російський дипломат, сказав, що українські сили чи інші офіційні особи навряд чи торгуватимуть зброєю, яка вкрай необхідна на полі бою. Але він констатував "неможливість відстежити" стрілецьку або легку зброю, у тому числі ракети, що запускаються з плеча, в хаосі військового часу.

Він сказав, що йому невідомі випадки, коли більша зброя, така як гаубиці чи РСЗВ, контрабандним шляхом вивозилася українцями з поля бою на чорний ринок.

«Але коли йдеться не про національне виживання, ми можемо побачити відродження деяких тіньових схем., - Сказав Соков. - Тому після того, як закінчаться активні бойові дії, система стеження, система моніторингу буде ще потрібніша, ніж у цей момент».

Минулого тижня Росія заявила, що кожного місяця в Україну переправляється західна зброя на суму 1 мільярд доларів. У середу президент Росії Володимир Путін заявив офіційним особам з колишніх радянських республік, що

 «серйозні проблеми створює чорний ринок зброї, який діє в Україні, і транскордонні злочинні угруповання беруть активну участь у його контрабанді в інші регіони».

Але високопосадовець адміністрації Байдена сказав, що фотографії в соціальних мережах наданої американцями зброї, яка нібито призначалася для продажу, були ще одним продуктом російської дезінформації. Соков також сказав, що не дивно, що Москва була б дуже зацікавлена ​​в тому, щоби викликати деякі побоювання на Заході».

«Конгрес, залежно від результатів виборів наступного місяця, може дійсно занепокоїтися, побачивши в цьому причину уповільнення чи скорочення постачання зброї»,

- Сказав Соков.



Газета: Слово
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.