Як пишеExpress, в рамках дослідження команда InterNations попросила експатів оцінити країну свого тимчасового перебування в залежності від того, наскільки легко там було облаштуватися. Серед іншого, в опитуванні враховувалися такі ключові фактори, як пошук житла, бюрократія та мова. Саме ці проблеми найбільше розчарували експатів, які переїхали до Німеччини.
Так, майже кожен шостий з опитаних вважає, що в Німеччині важко знайти житло, тоді як більше половини вважають, що його важко собі дозволити.
"На пошук навіть тимчасового житла може піти до трьох місяців",
– поскаржився один з опитаних.
Президент Німецької федерації власності Андреас Маттнер підтвердив, що країна перебуває у важкій житловій кризі, й попередив, що в 2024 році приблизно 1,4 мільйона потенційних орендарів можуть не знайти квартиру в Німеччині. Тому уряд країни закликають зосередитися на житловому будівництві.
Як пояснюють експерти, в Німеччині дуже високий відсоток орендарів, і тільки 50% німців володіють власним житлом. Тому ринок оренди може бути дуже конкурентним, особливо у великих містах країни. При цьому експати повинні будуть надати докази свого доходу і кредитний звіт, якщо вони хочуть подати заявку на оренду нерухомості в Німеччині.
Німеччина також впала в рейтингу через мову: майже половина опитаних експатів сказали, що там важко жити, не розмовляючи німецькою мовою. Більше половини з них при цьому вважають, що цю мову важко вивчити. Експатам також може бути дуже важко досягти успіху в Німеччині, не розмовляючи німецькою – хоча багато людей у великих містах країни говорять англійською, за їхніми межами з цим набагато складніше.
Крім того, експати скаржаться на бюрократію в Німеччині – більше половини з них зіткнулися з труднощами при спілкуванні з місцевою владою. Багато важливих документів обробляються в країні в паперовому, а не в цифровому вигляді, що серйозно уповільнює процеси. Тому експатам потрібно буде набратися терпіння і при необхідності звернутися за допомогою до юристів.
"Я дійсно ненавиджу німецьку бюрократію. Особливо те, що нічого не оцифровано! Потрібно ціла вічність, щоб зв'язатися з будь-яким з місцевих органів влади, щоб обговорити вид на проживання тощо", – поскаржився експат з Польщі.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.